Nikahları 'Demokrasi nöbeti'nde kıyıldı

GAZİANTEP, () - GAZİANTEP'te, darbe girişimini protesto için tutulan 'demokrasi nöbeti'ne katılan çiftin nikahı, binlerce kişinin huzurunda kıyıldı. TSK içindeki bir grup askerin darbe kalkışmasının ardından Gaziantep'te binlerce kişi...

Haberler 21.07.2016, 14:10
Nikahları 'Demokrasi nöbeti'nde kıyıldı

GAZİANTEP, () - GAZİANTEP'te, darbe girişimini protesto için tutulan 'demokrasi nöbeti'ne katılan çiftin nikahı, binlerce kişinin huzurunda kıyıldı.
TSK içindeki bir grup askerin darbe kalkışmasının ardından Gaziantep'te binlerce kişi günlerdir Demokrasi Meydanı'nda yapılan protestolara katılıp, demokrasi nöbeti tutuyor. Dün gece de geç saatlerde Nazlı ve Ahmet Narin çifti Demokrasi Meydanı'na gelinlik ve damatlıkla geldi. Herkesin dikkatini çeken çift, kendileri ile görüşen merkez ilçe Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na, 26 Temmuz'da nikah için gün aldıklarını ve darbeye tepkilerini göstermek için alanda olduklarını söyledi. Tahmazoğlu, duyarlılığından dolayı kutladığı çifte 26 Temmuz'daki nikah törenini hemen yapmak ve alandaki binlerce insanın huzurunda 'evet' demeleri teklifinde bulundu. Teklife önce şaşıran çift daha sonra kabul etti. Bunun üzerine Tahmazoğlu, meydandaki platforma masa getirtti, ardından cübbesini giyerek çiftin nikahını kıydı.
Binlerce kişinin huzurunda evet diyen çift, günlerdir demokrasi nöbetine katıldıklarını söyledi. Nazlı Narin de farkındalık yapmak için gelinlik giyerek geldiği meydanda, nikahlarını binlerce kişinin huzurunda kıymalarının mutluluk verici olduğunu kaydetti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftin nikahını kıydıktan sonra evlilik cüzdanını verdiği gelin Nazlı Narin'e bilezik hediye etti.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@