Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde tüm dekanlar istifa etti

KONYA, () - KONYA'da Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki tüm dekanlar Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) çağrısına uyarak görevlerinden istifa etti. YÖK, darbe girişiminin ardından dün 1577 dekana, istifa etmeleri çağrısında bulundu....

Haberler 20.07.2016, 17:21
Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde tüm dekanlar istifa etti

KONYA, () - KONYA'da Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki tüm dekanlar Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) çağrısına uyarak görevlerinden istifa etti.
YÖK, darbe girişiminin ardından dün 1577 dekana, istifa etmeleri çağrısında bulundu. Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki 15 fakültenin dekanı da çağrıya uyup, istifa etti. Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker, yeni kurulan bir üniversite olduklarını kuruluşta ve sonrasında açılan fakültelerin kadrolarının oluşturulmasında paralel yapı ve onun gibi diğer yapılarla bağlı olanların bulundurulmaması konusunda azamı çaba gösterdiklerini belirtti. Rektör Şeker, "Üniversitemizin tüm dekanlarının istifaları alınmış, kabul edilerek onaylanması için Yükseköğretim Kurulu’na gönderilmiştir. Devletine ve Milletine bağlı olarak hizmet edecek, nitelikli, güzel insanlar yetiştirmeyi şiar edinen Üniversitemiz, bu ülküsünden asla taviz vermeyecektir. Bundan sonraki süreçte de Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve Yükseköğretim Kurulu’nun kararları doğrultusunda bu konudaki hassasiyetimiz ve mücadelemiz devam edecektir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@