Müezzinoğlu: Avrupa ve Batının çok yüzlülüğü

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'deki terör olaylarına ilişkin, "PKK, PYD, DEAŞ'a her türlü lojistik destek veriliyor. PKK, her türlü silaha ulaşabiliyor.

Haberler 17.12.2016, 14:06 17.12.2016, 17:49
Müezzinoğlu: Avrupa ve Batının çok yüzlülüğü

Edip TEKİN - ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'deki terör olaylarına ilişkin, "PKK, PYD, DEAŞ'a her türlü lojistik destek veriliyor. PKK, her türlü silaha ulaşabiliyor. Bütün bu olaylarda 'medeniyet, demokrasi, insan hakları, hukuk' diyen Avrupa'nın ve batının çok yüzlülüğü var. İnsani olmayan yüzleri var" dedi.


Seçim bölgesi Bursa'da, AK Parti'nin Çelik Palas'ta düzenlediği Yerel Yönetimler Birinci Bölge İstişare Ve Değerlendirme Toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kayseri'deki patlamaya ilişkin konuştu. Müezzinoğlu, "Bu milletin önünü kesmeye çalışan katiller, caniler, kalleşler Kayseri'de yine bir terör eylemi gerçekleştirdi. Bu terör eyleminde kayıplarımız var, şehitlerimiz var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Eğer bu toplantılar bizlere nasip olduysa şehitlerimizin, gazilerimizin sayesinde nasip oluyor" diye konuştu. 


Konuşmasında, teröre destek sağlayanların arkasında başka güçlerin olduğuna dikkat çeken Müezzinoğlu şunları söyledi:
"Türkiye'de yaşanan terör saldırılarının arkasında DEAŞ, PKK, PYD değil, milletin tarihi, geçmişi, medeniyet değerlerinden korkan ve her seferinde 'medeniyet' diyen tek dişi kalmış bir canavar anlayışı var. Şimdi bu canavar varlığını, farklı ölçeklerle gösteriyor. Hain, kalleşçe, insanlık ve hukuk dışı tuzaklar kuruluyor. Bundan 6-7 yıl önce DEAŞ diye bir terör örgütünü dünyada bilen var mıydı? Yoktu. Peki nasıl oluyor da DEAŞ bir haftanın içinde çıkıyor Irak'ın en geniş bölgesi Musul'u silahsız olarak bir günde işgal ediyor. Şimdi 1.5 yıldır uğraşıyorlar ama Musul'u geri alamıyorlar."


"AVRUPA VE BATI'NIN ÇOK YÜZLÜLÜĞÜ..."


Terör saldırılarında bir üst akılın olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, "Noktası virgülüne kadar o bombalı aracın oraya gelişini, geliş dakikasını ve hedef kitlesini anlayan bir anlayış DEAŞ, PKK anlayışı değil. Bu olayları bunların yaptığını düşünmek herhalde bizim safdilliğimiz olur. Terör örgütlerine her türlü lojistik destek veriliyor. PKK her türlü silaha ulaşabiliyor. Bütün bu olaylarda medeniyet, demokrasi, insan hakları, hukuk diyen Avrupa'nın ve batının çok yüzlülüğü var. İnsani olmayan yüzleri var" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@