Minik ellerden muhtaç aileler için anlamlı proje

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı Maarif Hareketi kapsamda, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı 'Asla Yalnız Değilsiniz' projesiyle Hasköy Cumhuriyet İlkokulu'nda 'Pazarımız Var' etkinliği düzenlendi.Sınıfta açılan pazarda minikler,

Haberler 16.12.2016, 15:10
Minik ellerden muhtaç aileler için anlamlı proje

SAMSUN,() - SAMSUN'un Canik İlçesi'ndeki Hasköy Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu öğrencileri, kendi bahçelerinde yetişen sebze ve meyvelerle, annelerinin yaptığı pasta ve börekleri satışa çıkardı. Satıştan elde edilecek gelirin muhtaç ailelere dağıtılacağı belirtildi.


Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı Maarif Hareketi kapsamda, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı 'Asla Yalnız Değilsiniz' projesiyle Hasköy Cumhuriyet İlkokulu'nda 'Pazarımız Var' etkinliği düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen'in ziyaretiyle sınıfta açılan pazarda minikler, geliri, yardıma muhtaç ailelelere verilmek üzere çeşitli ürünlerin satışlarını gerçekleştirdi.


Okulun 1-A sınıfında oluşturulan tezgahlarda kendi bahçelerinde yetiştirilen meyve ve sebzeleri, annelerinin yaptığı kek ve patlamış mısırları satan çocukları tek tek kutlayan Milli Eğitim İl Müdürü Coşkun Esen, "Sizler ve öğretmenleriniz herkese örnek oldunuz" dedi.


Maarif Hareketi'nin Samsun için çok önemli bir proje olduğuna dikkati çeken Müdür Esen, "Okullarımızdaki eğitim kalitesini artırmanın yanısıra bu tür sosyal projelere de ağırlık vermek, bunların sayısını artırmak, böylece çocuklarımızı güvenle bir geleceğe hazırlamak en büyük hedefimiz. Bu gaye hedefinde kilitlendik ve bunun için mücadele ediyoruz.

Bugün de burada emeği geçen Okul Müdürü Ümmet Öngör başta olmak üzere tüm meslektaşlarımı ve velilerimizi kutluyor, öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum. Onlarla gurur duydum" diye konuştu.

dha

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@