Midyat'ta helikopter uçuşları panik yarattı, komutanlık önü TIR ve kamyonlarla kapatıldı

MİDYAT (Mardin), () - MARDİN'in Midyat İlçesi'nde gece saatlerinde asker değişimi yapan helikopterlerin uçuşundan endişelenen vatandaşlar Garnizon Komutanlığı'nın önünü TIR ve kamyonlarla kapattı. Komutanlık önünde bekleyen vatandaşları...

Haberler 22.07.2016, 02:23
Midyat'ta helikopter uçuşları panik yarattı, komutanlık önü TIR ve kamyonlarla kapatıldı

MİDYAT (Mardin), () - MARDİN'in Midyat İlçesi'nde gece saatlerinde asker değişimi yapan helikopterlerin uçuşundan endişelenen vatandaşlar Garnizon Komutanlığı'nın önünü TIR ve kamyonlarla kapattı. Komutanlık önünde bekleyen vatandaşları Midyat Emniyet Müdürü Cihan Karabıçak, helikopterlerin askerleri taşıdığını ve sıkıntı olmadığını belirterek, sakinleştirdi.
Midyat'da bugün saat 21.00 sıralarında ilçe üzerinde birkaç helikopterin uçuş yaptığı ve sosyal medyada yeniden darbe girişimi olacak söylentileri üzerine paniğe kapılan vatandaşlar Batman karayolu üzerinde bulunun ve içinde Tank Tabur Komutanlığı'nın da bulunduğu Garnizon Komutanlığı önünde toplandı. Komutanlığın ön kapısına TIR çekilirken, yanlarına da belediyeye ait kamyonlar da getirilerek, komutanlıktan olası araçların çıkmasını engelleyecek şekilde kapatıldı. Halkın da komutanlık önünde toplanması ve sayıları 500'ü bulması üzerine karayolu tek taraflı trafiğe kapatılarak, TOMA ve zırhlı araçlarla polis ekipleri de önlem aldı.
Midyat İlçe Emniyet Müdürü Cihan Karabıçak ve Tank Tabur Komutanı Albay Mehmet Uysal, vatandaşlarla görüşerek önemli bir durumun olmadığını ve helikopterlerin bölgede görev yapan askerleri komutanlığın bilgisi dahilinde taşıdığını anlattı. Emniyet Müdürü Karabıçak, "Bakın burada belediye, vatandaş, polis, asker hep yan yanayız. Herhangi bir sıkıntımız yok. Herkes sakin olacak. Midyat'ta bir sıkıntımız yok arkadaşlar" dedi.
Vatandaşlar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar Garnizon Komutanlığı önündeki bekleyişini sürdürdü.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@