Mersin sahilleri Suriyeli'lerle doldu

ÜLKELERİNDEKİ iç savaştan kaçarak Mersin'e yerleşen binlerce Suriyeli, aşırı sıcak hava nedeniyle halk plajlarını doldurdu.

Haberler 26.07.2016, 11:21
Mersin sahilleri Suriyeli'lerle doldu
İbrahim MAŞE- Gülhan DEMİRCİ / MERSİN, () - ÜLKELERİNDEKİ iç savaştan kaçarak Mersin'e yerleşen binlerce Suriyeli, aşırı sıcak hava nedeniyle halk plajlarını doldurdu. Hayatı durma noktasına getiren, 40 dereceyi bulan sıcaklardan bunalarak haşema ve kıyafetleri ile sahile gelen Suriyeliler, kentin en gözde plajlarından olan ve adını antik liman kenti Soli Pompeipolis'ten alan Soli halk plajını doldurdu. Suriyeliler denize girip gönüllerince eğlenirken, çocuklar da savaştan uzak sahilde oyun oynama şansı yakaladı.

Suriyelilerin yoğunluğu nedeniyle Türklerin kendilerini adeta yabancı hissettiği sahilde neredeyse boş şezlong kalmadı. Bazı yerleşim birimlerindeki sayıları nedeniyle 'Suriye mahallesi' olarak ifade edilen yerler oluşturmaya başlayan sığınmacılar, ortak yaşam alanlarının da her yerinde görülebilir duruma geldi.
167 bini kayıt altında toplam 320 bini aşkın Suriyeli'nin yaşadığı Mersin'de sığınmacılar ortak yaşam alanlarının her yerinde görülebilir duruma geldi. Özellikle hafta sonları cadde ve sokaklar boşalırken, bunaltan sıcak hava nedeni ile su parkları, sahiller ve havuzlar tıklım tıklım doldu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@