Melikşah Üniversitesi kayyum heyetinden suç duyurusu

Olcay DÜZGÜN/KAYSERİ, () - MELİKŞAH Üniversitesi Kayyum Heyeti, 21. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi için yapılan işbirliği protokolünde 'Darbeler, savaşlar, askeri ayaklanma' gibi özel düzenlemeler yapıldığını belirterek, suç...

Haberler 20.07.2016, 17:03
Melikşah Üniversitesi kayyum heyetinden suç duyurusu

Olcay DÜZGÜN/KAYSERİ, () - MELİKŞAH Üniversitesi Kayyum Heyeti, 21. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi için yapılan işbirliği protokolünde 'Darbeler, savaşlar, askeri ayaklanma' gibi özel düzenlemeler yapıldığını belirterek, suç duyurusunda bulundu.
Adalet Sarayı’na gelen Kayyum Heyeti Başkanı Mehmet Çatlı ile üyeler Ramazan Erikli ve Mustafa Karakaya basın mensuplarına suç duyurusuyla ilgili açıklama yaptı. Mehmet Çatlı, şunları söyledi:
"21. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi için Türk Psikologları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gökhan Malkoç ve Melikşah Üniversitesi Rektörü Mahmut Mat arasında 8 Nisan’da imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde kongrenin Melikşah Üniversitesi tarafından organize edilmesi kararı alınmıştır. 4- 7 Ağustos’ta düzenlenecek kongre için imzalanan protokol 15 maddeden oluşmaktadır. Kayyum heyeti tarafından yapılan incelemede sözleşmenin 'mücbir sebepler' başlıklı 10. Maddesi dikkatimizi çekmiştir. Madde ile hukuken kabul edilen mücbir sebepler dışında 'darbeler, savaşlar, askeri ayaklanma' gibi özel düzenlemeler yapılmıştır. Yine aynı maddenin 4. bendinde 'böylesi bir mücbir sebep halinin ya da bunların etkilerinin 6 aylık süreyi aşabileceği kanaatine varılması halinde' ifadesi yer almıştır. Bu maddeler sözleşmeyi tazminatsız fesih için dayanak olarak kullanılmak için yazılmıştır. Maddenin 10.1 fıkrasında 'savaşlar' ifadesinden sonra parantez içinde 'açıklanmış olsun olmasın' ifadesi ile iç savaş beklentisi ortaya konulmuştur."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@