Marmaris'teki saldırıya katılan 2 helikopter halen Bodrum'da

Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kaldığı otele saldırı düzenleyen darbeci askerleri taşıyan iki helikopter, halen, yakıt ikmali yapmak için indikleri Bodrum'daki Şehit...

Haberler 20.07.2016, 19:52
Marmaris'teki saldırıya katılan 2 helikopter halen Bodrum'da

Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde kaldığı otele saldırı düzenleyen darbeci askerleri taşıyan iki helikopter, halen, yakıt ikmali yapmak için indikleri Bodrum'daki Şehit Üsteğmen H. Konuralp Özcan Kışlası'ndaki Imsık Askeri Havalimanı'nda tutuluyor. İnişlerinden itibaren kalkmalarına izin verilmeyen helikopterlerin ikinci bir emre kadar burada tutulacağı belirtildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırı düzenleyen darbecilerin kullandığı iki askeri helikopter, içinde yaklaşık 10 askerle birlikte, Mumcular Mahallesi'nde bulunan Şehit Üsteğmen H. Konuralp Özcan Kışlası'ndaki Imsık Askeri Havalimanı'na o gece saat 04.00'te indi. Helikopterlere yakıt almak isteyen darbeciler ile kışlada görevli askerler arasında kısa bir tartışma yaşandı. Kışlanın komutanı askerlere emir vererek helikopterlerin kalkmasına izin verilmemesini ve gerekirse tankerdeki benzinin boşaltılmasını emretti. Yakıt ikmali yapamayan darbeci askerlerin, bölgeye gelen 3'üncü bir helikopterle uzaklaştıkları ve bu sırada askerlerden ikisinin yakalandığı bildirildi. Ayrıca, helikopterlerin bulunduğu alana F16'ların da inmemesi için piste yakıt tankeri ve traktör çekildiği görüldü.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@