Marmaris'te bir özel okul ve iki yurda mühür

Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), () - MARMARİS'te, Fettullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yakın olduğu ileri sürülen bir özel okul ve iki yurt, Valilik tarafından mühürlenerek kapatıldı. Muğla Valiliği tarafından bugün saat 16.00'da,...

Haberler 22.07.2016, 18:20
Marmaris'te bir özel okul ve iki yurda mühür

Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), () - MARMARİS'te, Fettullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yakın olduğu ileri sürülen bir özel okul ve iki yurt, Valilik tarafından mühürlenerek kapatıldı.
Muğla Valiliği tarafından bugün saat 16.00'da, Fettullahçı Terör Örgütü'ne yakınlığı olduğu belirtilen Armutalan Mahallesi'ndeki Özel Ufuk Eğitim Kurumu, Beldibi Mahallesi'nde bulunan Hayri Bey Ortaokul Erkek Öğrenci Yurdu ve Hatice Hanım Ortaokul Kız Yurdu mühürlendi. Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Bürosu ekipleri, özel okula ve yurda gelerek içeride arama yaptı. Yapılan aramalar sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen görevlilerle birlikte okulun ve iki yurdun kapılarına Valilik yazısı asılarak mühürleme yapıldı. Polisin yaptığı aramalarda bir delile rastlanılmadığı ileri sürüldü. İçinde anasınıfı, ilköğretim ve ortaokul barındıran Özel Ufuk Eğitim Kurumları binası önüne gelen veliler durumu anlamaya çalıştı.

Görüntü ve fotoğraf alınmasını istemeyen veliler, "Bu okulun eğitimi çok iyi olduğu için çocuğumuzu kayıt ettirdik. Yıllık 10 bin lira para verdik, şimdi bu parayı nasıl geri alacağız. Kimse bir açıklama yapmıyor, okul yönetiminden kimseyi bulamıyoruz" dedi.
Marmaris Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, "Burada eğitim veren öğretmenlerin lisansları Bakanlık nezdinde iptal edilmiştir. Velilerimiz her türlü soru ve sorunları için bizlere başvurabilirler" dedi.
Polisin, özel okulun yöneticilerinin, ifadesi alınmak üzere bulunmaları için çalışma yaptığı belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@