Mardin’de 29 hakim ve savcı adliye sevk edildi

MARDİN’de aralarında 17 Aralık yolsuzluk operasyonda İstanbul 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi’nin de bulunduğu 29 hakim ve savcı gözaltı işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliye çıkarıldı. Cumhuriyet...

Haberler 19.07.2016, 22:24
Mardin’de 29 hakim ve savcı adliye sevk edildi
MARDİN’de aralarında 17 Aralık yolsuzluk operasyonda İstanbul 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi’nin de bulunduğu 29 hakim ve savcı gözaltı işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliye çıkarıldı.
Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkede bir kısım askeri personelin darbe girişimine yönelik eylemleri nedeniyle ‘Anayasa ihlali, Yasama organını engellemeye teşebbüs, Türkiye Cumhuriyeti’ne silahlı isyan’ anayasa maddeleri uyarınca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü yapılanmasına mensup olduğu değerlendirilen Mardin’de görev yapan ve aralarında 17 Aralık operasyonunda İstanbul 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi olarak gözaltına alınan şüpheliler hakkında tutuklama kararı veren hakimlerden biri olan Sadettin Avcı'nın da bulunduğu adli ve idari 29 hakim savcı gözaltına alındı. Gözaltına alınan hakim ve savcılar Mardin Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkarıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@