Mardin'de kapatılan okulların kapılarına mühür vuruldu

Nezir GÜNEŞ/MARDİN, () - MARDİN'de FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen okul, vakıf ve yurtlar kapatılarak kapılarına mühür vuruldu. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada, Mardin'de faaliyet...

Haberler 23.07.2016, 18:12
Mardin'de kapatılan okulların kapılarına mühür vuruldu

Nezir GÜNEŞ/MARDİN, () - MARDİN'de FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen okul, vakıf ve yurtlar kapatılarak kapılarına mühür vuruldu.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada, Mardin'de faaliyet gösteren 36 dernek, 2 vakıf, 7 özel okul ve 2 öğrenci yurdu, Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin kanun hükmünde kararname çerçevesinde kapatıldı. Kapatılan okullar arasında Mardin'in ilk özel koleji de yer aldı.
Kapatılan okullar, yurt binaları, dershane ve dernek binalarının mühürlenmesi çalışmalarına başlandı. Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin nezaretinde ve aldıkları güvenlik tedbirlerinin arasında yapılan mühürleme çalışmalarını vatandaşlar da izledi. Valilik yetkilileri, eğitim hizmeti veren yerlerde öğrenciler ve velilerin mağdur edilmeyeceğini açıkladı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@