Manisa'da gözaltı sayısı 106'ya yükseldi

İlker KILIÇASLAN/MANİSA, () - MANİSA kent merkezi ve ilçelerinde darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında gözaltına alınanların sayısı 106'ya yükseldi. Darbe girişiminin ardından kent genelinde başlatılan soruşturmalar...

Haberler 03.08.2016, 18:38
Manisa'da gözaltı sayısı 106'ya yükseldi

İlker KILIÇASLAN/MANİSA, () - MANİSA kent merkezi ve ilçelerinde darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında gözaltına alınanların sayısı 106'ya yükseldi.
Darbe girişiminin ardından kent genelinde başlatılan soruşturmalar kapsamında kentte 24'ü hakim ve savcı, toplam 72 kamu görevlisi tutuklandı. Ayrıca il genelinde yürütülen adli soruşturmalarla ilgili olarak bin 876 kamu görevlisi açığa alındı. Manisa Valiliği'nce yapılan yazılı açıklamada gözaltı sayısının 106'ya yükseldiği duyuruldu. Gözaltına alınanların çoğunluğunun emniyet personeli olduğu görüldü.
OHAL kapsamında ise il genelinde 29 okul ile 37 yurt, etüt ve kurs merkezleri, 19 dernek ile 1 sendika temsilciliği kapatıldığı belirtildi. Ayrıca 14 derneğin ise faaliyetleri 2 ay süreliğine durdurulduğu, 1313 kamu personelinin ise pasaportlarının iptal edildiği açıklandı. Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar çerçevesinde AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Etik Kurulu üyesi ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın eşi Huriye Özdağ'ın kardeşi olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde görev yapan Bilge Sönmez'in de görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@