Manisa'da tutuklu sayısı 52

MANİSA'da darbe girişimi ardından başlatılan soruşturma kapsamında 1075 kamu görevlisi görevden uzaklaştırılırken tutuklananların sayısı 52'ye yükseldi. Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada, FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle...

Haberler 24.07.2016, 18:22
Manisa'da tutuklu sayısı 52
MANİSA'da darbe girişimi ardından başlatılan soruşturma kapsamında 1075 kamu görevlisi görevden uzaklaştırılırken tutuklananların sayısı 52'ye yükseldi.
Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada, FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle yürütülen soruşturmada görevden uzaklaştırma ve adli süreçlerin devam ettiği belirtildi. Açıklamada, adli ve idari soruşturma kapsamında şu ana kadar 2'si Müftülük, 2'si Diyanet Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 133'ü İl Emniyet Müdürlüğü, 14'ü SGK İl Müdürlüğü, 25'i Vergi Dairesi Başkanlığı, 2'si Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 718'i İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 1'i Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 103'ü Celal Bayar Üniversitesi, 10'u Jandarma ve diğer Silahlı Kuvvetler Personeli, 5'i İçişleri Bakanlığı, 12'si Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 2'si Manisa Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, 5'i Vergi Denetim Kurulu Manisa Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı'ndan olmak üzere bin 34 kamu görevlisi ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararıyla 30 hakim ve savcının görevden uzaklaştırıldığı ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na bağlı 11 görevlinin sözleşmesinin fesh edildiği belirtildi. Bu kamu görevlilerinden, devam etmekte olan adli soruşturmalar neticesinde 13'ünün gözaltında olduğu, 30 kamu görevlisi ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kararı ile görevden uzaklaştırılan 30 yargı mensubundan da 22'sinin tutuklandığı açıklandı. 667 Sayılı Olağanüstü Hal kapsamında şu ana kadar Manisa il genelinde 28 okul, 30 yurt, 19 dernek ve 1 sendikanın kapatıldığı, 11 derneğin faaliyetinin 2 ay süre ile durdurulduğu ve 547 kamu personeli ile yakınlarının pasaportunun iptal edildiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@