Manisa'da eski Rektör Pakdemirli ile 24 kişi adliyede

İlker KILIÇASLAN/MANİSA, () - MANİSA'da, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada görevinden uzaklaştırıldıktan sonra gözaltına alınan Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin de aralarında...

Haberler 09.08.2016, 12:23
Manisa'da eski Rektör Pakdemirli ile 24 kişi adliyede

İlker KILIÇASLAN/MANİSA, () - MANİSA'da, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada görevinden uzaklaştırıldıktan sonra gözaltına alınan Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin de aralarında bulunduğu akademisyen ile üniversite personeli 25 kişi, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra bugün adliyeye sevk edildi.
Darbe girişimine yönelik Manisa'da yürütülen soruşturma kapsamında CBÜ'de, 26 Temmuz'da, eski Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli'nin de aralarında bulunduğu toplam 25 akademisyen ve üniversite personeli görevinden uzaklaştırıldı; gözaltına alındı. Eski rektör Prof. Dr. Mehmet Pakmedirli ile gözaltındaki A.A., M.Ö., Y.G., M.Ö., Y.U., Z.A., S.A., A.Ç., G.B., M.G., F.U., Ö.F.M., M.B., E.U., E.Ö., B.T., M.Ö., M.M.Y., M.Y, S.Ş., S.Ç., H.T., M.G. ve Z.B., emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Manisa Adliyesi'ne sevk edildi. Şüpheliler adliyeye götürülmeden önce Manisa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından iki otobüsle adliyeye götürüldü. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca sürdürülen soruşturma kapsamında, CBÜ'de bir süre önce açığa alınan 104 kişiden 25'i gözaltına alınırken, 2 kişi tutuklanmıştı. Ayrıca, CBÜ'de soruşturma kapsamında 29 kişinin idari soruşturmasının sürdüğü belirtilirken, 1 kişini ise adli kontrolce serbest bırakıldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında ayrıca eski rektör Pakdemirli'nin de bulunduğu avukat, öğretmenler ve akademisyenler olmak üzere toplam 43 kişini ise mal varlıklarına el konmuştu.

FOTOĞRAF

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@