Kuleli Lisesi öğrenci aileleri cezaevi önünde açıklama yaptı

ÇENGELKÖY Polis Merkezi çevresinde yaşanan olaylar sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan Kuleli Askeri Lisesi öğrencilerinin aileleri, Maltepe Cezaevi önünde toplandı.

Haberler 25.07.2016, 20:12
Kuleli Lisesi öğrenci aileleri cezaevi önünde açıklama yaptı
Ramazan Eğri/İstanbul,()- ÇENGELKÖY Polis Merkezi çevresinde yaşanan olaylar sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan Kuleli Askeri Lisesi öğrencilerinin aileleri, Maltepe Cezaevi önünde toplandı. Bir öğrenci velisi, "Okula kandırılarak çağırıldı. Kimisine 'kokteyl var' denildi, kimisine 'Fenerbahçeli futbolcu getiriliyor' denildi. Bunlar bu suça bu şekilde teşekkül etse neden bu şekilde çağırılsın" dedi.

15 Temmuz Darbe girişimin ardından tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderilen Kuleli Askeri Lisesi öğrencilerinin velilerinde oluşan yaklaşık 40 kişilik bir grup cezaevi önünde açıklamalarda bulundu. Ailelerin zaman zaman gözyaşı döktüğü görüldü.

"BİZ VATAN HAİNİ DEĞİLİZ"

Açıklama yapan öğrenci velisi Sabit Çayır, "Biz çocuklarımızı Vatana ihanet etsin, darbe yapsın diye göndermedik. Kime teslim ettik, devlete. Sonuç, darbeciyiz. Yok böyle bir şey. Sizden ricamız da biz vatan haini değiliz. Gerekirse bir ay yatarız, iki ay yatarız, bir bedel ödenecekse öderiz, ödemeye de razıyız. Ama bizim çocuklarımız vatan haini değil, darbeci de değil. Yaşın yanında kuruyu da yakmayın lütfen" şeklinde konuştu.

Vatandaşlara da seslenen Çayır, "Ben halkımızdan rica ediyorum. Bize herkes darbeci gözüyle bakıyor, değiliz arkadaşlar. Buradaki polis neyse benim çocuğum da aynı. Ben Sarıgazi'den çıkmasaydım durum belki farklı olacaktı. Tankların önüne yattı buradaki ailelerin çoğu, diğer yarısı da dışarıdaydı. Bakarken suçlu ile suçsuzu ayıralım. 14 yaşındaki çocuk ne darbesi yapar. Tanımını bilmeyen çocuk darbe mi yapar? Tamam süreç, eyvallah biz sürecin sonuna kadar yanındayız. Ama inanıyoruz bizim çocuklarımız suçsuz, alet edildiler. Zaten alet edenler de şu anda içerdeler" diye konuştu.

"ONLAR ÇOK KÜÇÜK. ONLARIN YÜREKLERİ DAYANMAZ"

Bir başka tutuklu öğrecinin annesi olduğunu belirten Döndü Çayır ise, "10 gündür çocuğumuzdan bir haber alamıyoruz. Birisi çıksın bize bir bilgi versin. 'Şurada' desin. 3 gün biz hastanelerde yattık. Birisi çıksın desin 'çocuğunuz' şurada. Bir kere olsun görüştürsün görelim çocuklarımızı. Kandırılmışsa bulsunlar çıkarsınlar çocuğumuzu. Böyle olmaz. Onlar çok küçük. Onların yürekleri dayanmaz" dedi.

"OKULA KANDIRILARAK ÇAĞIRILDI. KİMİSİNE 'KOKTEYL VAR' DENİLDİ"

Uğur Arifoğlu ise, "Okula kandırılarak çağırıldı. Kimisine 'kokteyl var' denildi, kimisine 'Fenerbahçeli futbolcu getiriliyor' denildi. Bunlar bu suça bu şekilde teşekkül etse neden bu şekilde çağırılsın. Cuma günü evci çıkması gerekenler kesinlikle bırakılmadı. Normal şartlarda bütünlemeye kalan öğrencilerin cuma günü çıkıp, pazartesi günü sınava girmesi gerekiyordu. Onu da bırakmadılar, sebep olarak, 'biz sizi cumartesi-pazar burada daha iyi çalıştıracağı' demişler" şeklinde konuştu. Açıklama sırasında polisin çevrede önlem aldığı görüldü
Yorumlar (1)
ABDULLAH ÇALIŞKAN 4 yıl önce
Ceza Tevkifevleri Merkez ve Taşra teşkilatlarına dikkat edin cezaevi müdürleri,öğretmenleri,, doktorları, cik-der, cip-der,atgv, temsilcileri çoğunlukla fetöcü,bunların en teşkilatlı olduğu yer cezaevleri, akit ve yenişafak bu konuda bir çok haber bile yaptı, cezaevine gönderdiğiniz fetö'nün teröristleri orada kaçırılır, infaz edilir yada krallar gibi misafir edilir.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@