Kula'da 2 yurt, 2 dernek, 1 okul ve 1 etüt merkezi kapatıldı

Hasan YİĞEN/KULA (Manisa), () - MANİSA'nın Kula İlçesi'nde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 1 özel okul, 1 etüt merkezi ve 2 yurt kapatıldı. Ayrıca Kula'da faaliyet...

Haberler 24.07.2016, 00:09
Kula'da 2 yurt, 2 dernek, 1 okul ve 1 etüt merkezi kapatıldı

Hasan YİĞEN/KULA (Manisa), () - MANİSA'nın Kula İlçesi'nde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 1 özel okul, 1 etüt merkezi ve 2 yurt kapatıldı. Ayrıca Kula'da faaliyet gösteren Kula Eğitim Gönülleri Derneği ve Kula Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği mühürlenerek kapatıldı.
Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, darbe girişimi sonrasında FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilen Özel Ufuk İlkokula ve ortaokulu ve ona bağlı olan Şule Kız Öğrenci Yurdu ile İffet Öğrenci Yurdu kapatıldı. Okullardaki bütün belge, bilgisayar ve demirbaşlara el konuldu. Öğretmenlerin ve özel okul çalışanlarının şahsi özel eşyalarını almalarına izin verildi. Ayrıca FETÖ ile ilişkisi tespit edilen İkbal Etüt merkezi ile Kula Eğitim Gönülleri Derneği ve Kula Eğitim Kültür ve Gençlik Derneği mühürlenerek kapatıldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@