Küçük Aysun İstiklal Marşı'nı okurken duygulandırdı

KARS'ta demokrasi nöbeti için meydanları dolduranlar, 9 yaşındaki Aysun Cavlı'nın hıçkıra hıçkıra okuduğu İstiklal Marşı'nı gözyaşlarıyla dinledi. Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Kars'ta da demokrasi nöbeti her yaştan...

Haberler 23.07.2016, 11:39
Küçük Aysun İstiklal Marşı'nı okurken duygulandırdı
KARS'ta demokrasi nöbeti için meydanları dolduranlar, 9 yaşındaki Aysun Cavlı'nın hıçkıra hıçkıra okuduğu İstiklal Marşı'nı gözyaşlarıyla dinledi.
Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Kars'ta da demokrasi nöbeti her yaştan vatandaşın katılımıyla sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Arpaçay ilçesinde demokrasi nöbeti için meydanları dolduran vatandaşlar içerisinden çıkarak yazdığı şiiri seslendiren 63 yaşındaki Arslan Bozkurt, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale Zaferini anlattı. Arpaçay Belediyesinin organize ettiği demokrasi nöbetinde çeşitli ikramlarda bulunulurken, İlçe Müftüsü Dursun Boz öncülüğünde Kuran'ı Kerim okundu.
Aynı saatte Kars'ta demokrasi nöbeti için meydanlara çıkan binlerce insan 9 yaşındaki Aysun Cavlı'nın hıçkıra hıçkıra okuduğu İstiklal Marşı'na gözyaşlarıyla eşlik etti. Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı MHP'li Murtaza Karaçanta, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan da demokrasi nöbetinde vatandaşla birlikte yer aldı.
9'uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay'ın Kars'ı ziyaret ettiğini belirte Vali Doğan, "Kendi kolordusuna bağlı tugayları denetledi. Birlikte bir değerlendirme yaptık, emniyet müdürümüz ve MİT başkanımız birlikteliğinde tugaya gittik. Genelkurmay Başkanımızın bir takım talimatları olmuştu, o talimatların yerine getirilip getirilmediğini, personelin moral ve motivasyonunu yerinde inceledik. Her iki tugayımızla da görüşüyorum. Jandarmamız, polisimiz, ilçelerimizde kaymakamlarımız başta olmak üzere herkes teyakkuz halinde ama çok şükür bir sıkıntı yok" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@