Konak Meydanı'nda toplanan grubun dövdüğü genç, hakaretten tutuklandı

İZMİR, () - İZMİR'in Konak Meydanı'nda, darbe girişimi sonrası demokrasi nöbeti tutan bir grup ile tartıştıktan sonra dövülen 22 yaşındaki Devran B., tedavisi tamamlandıktan sonra 'cumhurbaşkanına hakaret' ve 'halkı kin ve...

Haberler 23.07.2016, 18:36
Konak Meydanı'nda toplanan grubun dövdüğü genç, hakaretten tutuklandı

İZMİR, () - İZMİR'in Konak Meydanı'nda, darbe girişimi sonrası demokrasi nöbeti tutan bir grup ile tartıştıktan sonra dövülen 22 yaşındaki Devran B., tedavisi tamamlandıktan sonra 'cumhurbaşkanına hakaret' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuklandı.
Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Konak Meydanı'na gelen ve burada bekleyen bir grup ile Devran B. arasında geçen pazar günü öğle saatlerinde tartışma çıktı. Gruptakilerin iddiasına göre, meydandaki platformun yakınına gelen Devran B., "Burası AKP'nin standı mı" dedikten sonra, Ak  Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren sözler söyledi. Bunun üzerine gruptakiler saldırdıkları Devran B.'yi döverek hastanelik etti.
Tedavisi tamamlandıktan sonra 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Ak Parti ve partililere, darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenlere hakaret ettiği' iddiasıyla hakkında işlem yapılan  Devran B. gözaltına alındı ve sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Devran B. 'cumhurbaşkanına hakaret' ve 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@