Kırıkkale'de demokrasi nöbeti devam ediyor

KIRIKKALE'de darbe girişimi sonrası başlatılan demokrasi nöbeti bugün de devam etti. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti için Kırıkkale'de vatandaşlar, bugün de meydanlara...

Haberler 20.07.2016, 23:36
Kırıkkale'de demokrasi nöbeti devam ediyor
KIRIKKALE'de darbe girişimi sonrası başlatılan demokrasi nöbeti bugün de devam etti.
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti için Kırıkkale'de vatandaşlar, bugün de meydanlara çıktı. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan binlerce vatandaş, darbeye karşı sloganlar atıp birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, öğretim görevlileri, Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, Emniyet Müdürü Hasan Onar, Ak Parti İl Başkanı Mürsel Akcay, ilçe belediye başkanları ve sporcuların da katıldığı demokrasi nöbetinde, vatandaşlar Fetullah Gülen'in posterlerini yaktı.  
Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, burada yaptığı konuşmada, “Bugün altıncı gün, bu meydan hiç boş kalmadı. Her gün buradaydınız ve demokrasi nöbetine sahip çıktınız. Rabbim sizden razı olsun. Olağanüstü bir durum ile karşı karşıya kaldık. Türk Milleti böyle bir ihanetle karşı karşıya gelmemişti. İlk defa devletin kendi tankı, uçağı, silahı kendi halkının üzerine doğrultuldu. Türkiye böyle bir hainliği yaşamadı. Biz onlara üniforma giymiş hainler, o hainlerin dersi sizin dik duruşunuzla verildi ve verilecek” dedi.
Vali Haktankaçmaz ise, “Samimiyetimle söylüyorum. Şu kalabalık hiçbir söze yer bırakmıyor. Hiç ifadeye gerek kalmıyor. Coşku, şu heyecan ilk gün akşam nasıl bir heyecan vardıysa, Kırıkkale li kardeşlerim şu meydanı doldurduysa bugünde o zaman ki kadar cesur ve heyecanlı kalabalık görüyorum" diye konuştu.

Etkinlikte ayrıca vatandaşlara, etli pilav ve ayran ikram edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@