Kılıçdaroğlu: Polis teşkilatımıza gözümüz gibi bakmak hepimizin görevi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbe kalkışmasında hedef haline gelen ve 50 polis teşkilatı mensubunun şehit olduğu Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne ziyarette bulundu, karanfil bıraktı.

Haberler 26.07.2016, 13:41
Kılıçdaroğlu: Polis teşkilatımıza gözümüz gibi bakmak hepimizin görevi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, darbe kalkısmasında hedef haline gelen ve 50 polis teşkilatı mensubunun şehit olduğu Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne ziyarette bulundu, karanfil bıraktı. Kılıçdaroğlu, "Polis teşkilatımıza gözümüz gibi bakmak, hepimizin görevi, Onlara demokrasi şehidi diyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu, Fethullah Gülen'in kesinlikle Türkiye'ye iade edilmesi gerektiğini de belirtti.LEKESİZ: TÜRK POLİS TEŞKİLATI MEŞRU OTORİTEDEN YANA TAVIR KOYMUŞTUR
Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, darbe kalkışmasında hedef haline gelen Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'nde Kılıçdaroğlu'na bilgi verdi. Lekesiz burada yaptığı açıklamada, bulundukları mekana büyük bir saldırının gerçekleştirildiğini belirtti. Lekesiz, "15 Temmuz 20016 akşamı Silahlı Kuvvetlerimizin içindeki çörkertilmiş paralel çete unsurları tarafından her biri birer ton ağırlığında lazer güdümlü 2 füze atılmış, 43 Özel Harekat personeli şehit oldu. Allah'tan rahmet, şifalar diliyorum. Bu Özel Harekat personelimiz terörle mücadeleden dolayı aylardır evinden, yurdundan uzakta olup, birkaç günlüğüne buraya gelen istirahat eden arkadaşlarlarımız. 15 Temmuz akşamı kendilerine görev verilidi. Atılan bombalarla 43 şehidimiz oldu. Sayın başkanım; Türk polisi bir olduğu gibi, bugün de Anayasanın temel değerlerine bağlı, hukuktan, demokrasitden yanadır, meşru otoritenin emrindedir. 15 Temmuz 20016 günü akşamı tüm Türkiye genilinde Türk Polis Teşkilatı hukuktan, millet iradesinden ve meşru otoriteden yana tavır koymuştur. Bundan sonra da böyel olacaktır. Acımızı paylaşma üzere teşrifleriniz memnun etmiştir" dedi.

POLİS TEŞKİLATIMIZA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bobalanan Özel Harekat Merkezi önünde yaptığı oknuşmada, "Şu ifade çok önemliydi. Anayasa'nın ruhuta sadık kalarak polis teşkilatımız hepimizin gözbebeği olmak durumundadır. Onlar, biz akşam evimizde rahat uyuyalım diye, cadde ve sokalarda rahat gezelim diye yeri geldiğinde canlarını feda eden kardeşlerimizdir. Dolayısiyle polis teşkilatımızı güçlendirmek ve onlara gözümüz gibi bakmak hepimizin ortak görevidir. 15 Temmuz akşamı yaşanan olay sonrası Türkiye Cumhuriyeti tarihinde demokrasiye bağlılık, özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne, anaysaada değişitrilmesi dahi teklif dahi teklif edilemeyen maddeler konusunda ortak paydalar oluşturdu" dedi.

ONLARA DEMOKRASİ ŞEHİDİ DİYORUZ

Kılıçdaroğlu, darbeciler tarafından Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne yapılan saldırılar sonucu 50 vatan evladının şehit olduğunu belirtirken, "43 arkadaşınız Havacılık Dairesi'nde, 7 arkadaşınız, yani vatan evlatlarımız burada şehit oldu. Onlara demokrasi şehidi diyoruz. Onları asla ve asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, ortak bir dil oluşturması, onların hayatını feda etmesiyel gerçekleşti. Ordu içinde yuvalanan paralel çete FETO terör örgütünün devletin içinde yuvalanması, yapılanması, Silahlı Kuvvetler içinde yuvalanması, hepimiz için düşünülmesi gereken tablodur" dedi.

UMARIM BU TABLO HEP DEVAM EDER

Siyasi ve dünya görüşlerinin farklı olabileceğini belirten Kılıçdaroğlu, " Biz, siyasi görüşlerimiz farklı olabilir, dünya bakışımız farklı olabilir. Türiye'deki bütün siyasi partilerin demokrasi, hukukun üstünlüğü konsunuda, devletin liyakat esasına dayanması konusunda ortak paydalar oluşturmaları önemlidir. Buraya demokrasi şehitlerimizi anmak için geldik. O akşam mücadrele eden polis teşkilatımıza, artı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içinde çete ile bağlantısı olmayan Türk Silahlı Kuvvetleri'mize, en büyük teşekkürü de canını feda ederek direnen vatandaşlarımıza. Siyasetçiler olarak bugünkü tablodan son derece mutluyuzt. Umarım bu atmosfer hep böyle devam eder" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@