Kayyum atanan Yamanlar Koleji'ndeki o oda

İZMİR, () - İZMİR'de, darbe girişimi soruşturması kapsamında Yamanlar Koleji'nin de aralarında bulunduğu 29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema A.Ş. ile Şelale A.Ş'ye kayyum atandı. Yamanlar Koleji'nin içerisinde Fethullah Gülen'in...

Haberler 22.07.2016, 15:08
Kayyum atanan Yamanlar Koleji'ndeki o oda

İZMİR, () - İZMİR'de, darbe girişimi soruşturması kapsamında Yamanlar Koleji'nin de aralarında bulunduğu 29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema A.Ş. ile Şelale A.Ş'ye kayyum atandı. Yamanlar Koleji'nin içerisinde Fethullah Gülen'in ABD'ye gitmeden önce zaman zaman kullandığı özel odasının bulunduğu da daha önce ortaya çıkmıştı.
İzmir'de, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olduğu ve mali destek sağladığı iddia edilen Sema A.Ş. ile Şelale A.Ş.'ye kayyum atandı. Kayyumlar, Yamanlar Koleji'nin de aralarında yer aldığı, İzmir'deki toplam 29 eğitim kurumuna giderek görevi devraldı.
FETHULLAH GÜLEN'İN ÖZEL ODASI
Ancak darbe girişiminden aylar önce İzmir Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli usulsüzlüklerin olduğu gerekçesiyle cemaate yakın okullara yönelik operasyon yaptı. Bu okullardan biri olan Yamanlar Koleji içerisinde Fethullah Gülen'e ait makam odası bulunduğu, o dönemde gündeme geldi. Okul içerisindeki inceleme sırasında odanın varlığını tespit eden polis, içeride araştırma yaptı. Bu odanın Fethullah Gülen için hazırlandığı ilk başta kabul edilmedi. Ancak, bazı okul çalışanlarının ifadesiyle odanın Gülen için yapıldığı kanaatine varıldı. Fethullah Gülen'in, ABD'ye gitmeden önceki dönemde, İzmir'e geldiği zaman bu odayı kullandığı, hatta zaman zaman konuklarını ağırladığı belirtildi. Gülen'in bunun yanı sıra cemaatin önemli isimleri ve kendisine yakın kamu görevlileriyle de yine bu odada gizlilik içerisinde görüştüğü öne sürüldü.

MÜZE GİBİ HAZIRLANMIŞ
Fethullah Gülen'in ABD'ye gitmesinden sonra ise okuldaki odasının, müze gibi dizayn edildiği anlaşıldı. Lüks bir görünümde olan odada, Fethullah Gülen'in kullandığı tespihlerden koltuğa, giydiği hırkalarına varıncaya kadar burada vitrinler içerisinde muhafaza edildiği, sergilendiği, bu aramalar sırasında çekilen fotoğraflardan görüldü. Oda içerisinde farklı inanç dünyalarına ait çeşitli simgelerinin de bulunduğu ifade edildi.
GÜLEN'E YEMİN İDDİASI DA VAR
Son dönemdeki iddialar arasında, Yamanlar Koleji'ndeki bu odada, Gülen'e bağlılık yemini ettirildiği ve himmet sözü verdirildiği de bulunuyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@