Kayyum atanan okula Gölbaşı şehidinin adı verildi

ANKARA'da bir grup askerin darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Eğitim Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru 41 yaşındaki Birol Yavuz'un adı, kayyum atanan İpek İlk ve Ortaokulu'na verildi. Tokat'ta Fethullahçı...

Haberler 23.07.2016, 14:26
Kayyum atanan okula Gölbaşı şehidinin adı verildi
ANKARA'da bir grup askerin darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Eğitim Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru 41 yaşındaki Birol Yavuz'un adı, kayyum atanan İpek İlk ve Ortaokulu'na verildi.
Tokat'ta Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansman desteği sağladığı öne sürülen 6 şirket bünyesindeki okullara kayyum atandı. Kayyum atanan okullar arasında kent merkezinde bulunan Özel Tokat İpek Anaokul, İlk ve Ortaokulu da yer aldı. Bu okula atanan kayyum heyeti çalışmalarına bu sabah başladı. Çalışmalar kapsamında kayyum heyeti ilk olarak okul isimlerinin değiştirilmesine karar verdi. Bu kapsamında İpek Anaokul'un ismi 'Milli İrade', İpek ilk ve Ortaokul'un ismi ise, darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Eğitim Merkezi'ne düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru 41 yaşındaki Birol Yavuz'un adı verilerek 'Şehit Birol Yavuz İlk ve Ortaokulu' olarak değiştirildi. Alınan karar sonrası okul binalarındaki eski okul isimleri sökülmeye başladı. 3 çocuk babası Yavuz, Ordu'dan eğitim için gittiği Özel Harekat Eğitim Merkezi'nde uçakla yapılan bombalı saldırıda şehit olmuş geçtiğimiz salı günü Erbaa'da toprağa verilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@