Kayseri Jandarma komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan emekliye ayrıldı

KAYSERİ’DE 15 Temmuz darbe girişimin ardından objektiflerin karşısına çıkan tek komutan olan ve o gün aynı zamanda Garnizon Komutan Vekilliği görevini de yürüten Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral...

Haberler 01.08.2016, 17:16
Kayseri Jandarma komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan emekliye ayrıldı
Cafer ZENGİN/KAYSERİ, () - KAYSERİ’DE 15 Temmuz darbe girişimin ardından objektiflerin karşısına çıkan tek komutan olan ve o gün aynı zamanda Garnizon Komutan Vekilliği görevini de yürüten Kayseri Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan emekliye ayrıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) FETÖ’cü bir grup askerin darbe girişimi sonrasında Kayseri’de de hareketli saatler yaşanmıştı. Darbe girişimi sonrasında yaşanan gelişmelerle birlikte kentin komuta kademesindeki 3 isim gözaltına alındı. Önce Erkilet 12'nci Hava Üs Komutanı Tuğgeneral Cemal Akyıldız 16 Temmuz'da gözaltına alındı ve tutuklandı. Ardından Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde darbe girişimi ile ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde Kayseri Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın gözatına alındı. Ancak Tuğgeneral Aydın, komutanlığını yaptığı tugaya darbeyi önlemek için verdiği talimatlar ortaya çıkınca serbest kaldı. Darbe girişiminin olduğu tarihten sonra 17 Temmuz’da, Kayseri Garnizon Komutanı Havacı Pilot Tümgeneral İsmail Yalçın’ın da, Boğazköprü’de emniyet güçlerince gözaltına alındı ve daha sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kayseri’de demokrasi nöbetlerinde vatandaşın karşısına çıkan, Vali Süleyman Kamçı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile de 16 Temmuz darbe girişimi sabahında basın toplantısında yer alan Tuğgeneral Uğur Özcan, emekliye ayrıldı. Özcan, Vali Süleyman Kamçı’yı da makamında ziyaret etti ve vedalaştı. Vali Kamçı da günün anısına emekli olan Özcan’a Kayseri Saat Kulesi maketi hediye etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@