Kahramanmaraş'ta 30 bin kişi demokrasi için yürüdü

KAHRAMANMARAŞ'ta, yöneticiler, siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 30 bin kişi darbe girişimini yürüyüş ve birlikte İstiklal Marşı okuyarak protesto etti. Kentteki sivil toplum kuruluşları tarafından...

Haberler 20.07.2016, 19:53
Kahramanmaraş'ta 30 bin kişi demokrasi için yürüdü
KAHRAMANMARAŞ'ta, yöneticiler, siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 30 bin kişi darbe girişimini yürüyüş ve birlikte İstiklal Marşı okuyarak protesto etti.
Kentteki sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen yürüyüşe; Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, CHP İl Başkanı Esat Şengül, MHP İl Başkanı Süleyman Öner, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Tüten, BBP İl Başkanı Hasan Kızıldağ, kamu kurumlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin yer aldığı yaklaşık 30 bin kişi katıldı. Valilik önünde akşam saatlerinde ellerinde Türk bayrakları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri ve dövizlerle toplanan kalabalık, tekbir ve sloganlar eşliğinde Kıbrıs Meydanı'na kadar yürüdü. Kalabalık burada 15 Temmuz gecesinden bu yana kurulan platformda hep birlikte İstiklal Marşı'nı okuyarak darbe girişimine tepki gösterdi. Protokol üyelerinin konuşma yaptığı programda teröre lanet okunarak, darbe girişimi protesto edildi.
FOTOĞRAFLI 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@