Kadifekale mi çöp kale mi?

İZMİR’in en güzel manzarasına sahip olan tarihi yeri Kadifekale, sırtlarındaki evlerin kamulaştırılıp yıkılmasıyla 16 bin kişilik Antik Roma Tiyatrosu başta olmak üzere Helenistik ve Roma dönemine ait tarihi eserlere ev sahipliği yapıyor....

Haberler 04.08.2016, 11:08 04.08.2016, 11:52
Kadifekale mi çöp kale mi?
İZMİR’in en güzel manzarasına sahip olan tarihi yeri Kadifekale, sırtlarındaki evlerin kamulaştırılıp yıkılmasıyla 16 bin kişilik Antik Roma Tiyatrosu başta olmak üzere Helenistik ve Roma dönemine ait tarihi eserlere ev sahipliği yapıyor. Ancak bu tarihin üzerinde etrafa saçılmış çöpler, piknikçilerin mangal kalıntılarının yer alması, tepkilere yolaçıyor.
İzmir'i tanıtan turizm broşürlerinde ilk sayfalarda yer alan, içinde sarnıçların antik tiyatronun, surların sütunların kalelerin olduğu tarihi mekan Kadifekale'de çöpler, yemek artıkları, kale duvarlarının diplerinde yakılmış mangal ateşi izleri, çekirdek, midye kabukları görenleri hayrete düşürüyor. Turist otobüsleriyle dolu olması gereken bu tarih hazinesine yönelik bu ilgisizlik, çevrede yaşayanların da tepkisine neden oldu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@