İzmirliler darbe girişiminin 7'nci gününde de meydanlarda

İZMİR'de, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstermek için meydanlara çıkan vatandaşların 'Demokrasi Nöbeti' aralıksız sürüyor. Konak Meydanı'nda bir araya gelen İzmirliler...

Haberler 22.07.2016, 01:08
İzmirliler darbe girişiminin 7'nci gününde de meydanlarda
İZMİR'de, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstermek için meydanlara çıkan vatandaşların 'Demokrasi Nöbeti' aralıksız sürüyor.
Konak Meydanı'nda bir araya gelen İzmirliler darbe girişimine tepkilerini devam ettirdi. İzmir Valiliği önünde kurulan platformun önünde darbecilere tepkilerini sloganlarla ifade eden vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açıklanan 3 ay süreyle uygulanacak olan OHAL kararına da destek verdi. OHAL'ın baş harflerinden oluşturdukları "Ortalığı Hainlerden Arındırmak Lazım" pankartı açarken, sık sık 'Seninleyiz uzun adam' sloganları attı. Valilik önüne kurulan platforma ise "Millet eğilmez, Türkiye yenilmez" pankartı asıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen ve darbe gecesi İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü'nde askerlerin halkın üzerine açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden reklamcı Erol Olçak ile 16 yaşındaki oğlu için alanda hep bir ağızdan dua okundu. Darbe girişiminin üzerinden günler geçmesine rağmen İzmirlilerin meydanlarda bekleyişi sürüyor.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@