İzmir 15 Temmuz raporu

İZMİR Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana İzmir'de 786 kişinin gözaltına alındığını belirterek, "Bunların 701'i il merkezinde, 85'i ilçelerde.

Haberler 02.08.2016, 14:01
İzmir 15 Temmuz raporu
Tufan HAMARAT/İZMİR, () - İZMİR Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana İzmir'de 786 kişinin gözaltına alındığını belirterek, "Bunların 701'i il merkezinde, 85'i ilçelerde. Tutuklu sayısı 185 kişi. 185 tutuklunun 112'si asker, 30'u hakim ve savcı. 255 kişi ise serbest bırakıldı" dedi.

Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yapılan operasyonlar, gözaltılar ve tutuklamalar konusunda bilgi verdi. Uzunkaya, FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik mücadelenin süreceğini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Türkiye’nin parçalanması projesini atlattık. Ama bu bizim rehavete düşmemize yol açmamalı. Dünden çok daha da duyarlı, gelecekte de çok dikkatli olmamız lazım. Bu atmosferin beraberinde getirdiği birleşme, kazanımlarımızı koruma anlamında gösterilen bu özveri, fedakarlık aynı duyarlılıkla sürdürülmesi halinde inanıyorum ki ülke olarak 15 Temmuz’dan çok daha ilerilerde olacağız."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@