İBB’nin Arapça haberler bülteni ‘İstanbul2’ ekranlarında

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) internet üzerinden 5 yıl önce yayın hayatına başlattığı, metrobüs veya metro duraklarındaki ekranlara da yansıtılan İstweb TV’nin, ikinci kanalı İstanbul2’de Arapça haber yayını...

Haberler 04.08.2016, 10:49
İBB’nin Arapça haberler bülteni ‘İstanbul2’ ekranlarında
İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) internet üzerinden 5 yıl önce yayın hayatına başlattığı, metrobüs veya metro duraklarındaki ekranlara da yansıtılan İstweb TV’nin, ikinci kanalı İstanbul2’de Arapça haber yayını da ilgi gördü.
İstanbul’daki cadde ve meydanların yanı sıra, otobüs durakları, metro istasyonları, iskele, kültür ve kongre merkezleri, sosyal tesisler, oteller, alışveriş merkezleri, kamu binaları, İSKİ ve İGDAŞ veznelerinden de izlenebilen İstweb’in İstanbul1 televizyon yayını 5 yıl önce başlatılmıştı. Mobil uygulamalarla da dünyanın her yerinden iPad, iPhone, Andorid iletişim sistemleri aracılığıyla izlenebilen yayın ilgi görünce İstanbul2 adıyla ikinci kanal devreye sokuldu. Güncel haberlerden eğitim ve sanata, sağlıktan ekonomiye dair bilgi ve görüntülerin yayınlandığı İstanbul2 özellikle Suriyeli sayısının artış göstermesi ile yayınlarına Arapça’yı da dahil etti.
İBB’ye bağlı Medya A.Ş. tarafından hazırlanan İstanbul 2 yayınında daha önce ağırlıklı olarak hava durumu ve günlük trafik bilgisi, kültür sanat etkinlikleri, vizyondaki filmler ekrana getirilirken, Arapça yayında darbe girişimi ile ilgili spot halinde yayınlar olduğu göze çarptı. Metro ve metrobüsü kullanan Suriyeliler ve Arap turistler yolculuk ederken veya durakta beklerken ekranda kendi dillerinde kısa da olsa yayın görmekten memnun olduklarını söyledi.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@