İBB önündeki caddenin bir kısmı, '15 Temmuz Şehitleri Caddesi' oldu

    Ezgi ÇAPA/İSTANBUL, () İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) önündeki Şehzadebaşı Caddesi'nin bir kısmı, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin anısına “15 Temmuz Şehitleri Caddesi” olarak...

Haberler 23.07.2016, 10:29
İBB önündeki caddenin bir kısmı, '15 Temmuz Şehitleri Caddesi' oldu

 

 

Ezgi ÇAPA/İSTANBUL, () İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) önündeki Şehzadebaşı Caddesi'nin bir kısmı, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin anısına “15 Temmuz Şehitleri Caddesi” olarak kullanılacak.

İBB'nin hemen önündeki bulunan caddede 15 Temmuz gecesi, 17 kişinin hayatını kaybetmişti. İBB Meclisi, Ak Parti grubunun önerisi ve CHP Grubunun da onayıyla hazırlanan ve oybirliğiyle kabul edilen raporda, şöyle denildi:

“Şehzadebaşı Caddesi’nin aksının kısaltılarak Haşim İşcan Geçidi üstünden başlayıp İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünden Gençtürk Caddesi kesişimine kadar olan 250 metrelik yolun '15 Temmuz Şehitleri Caddesi' olarak isimlendirilmesinde karar kıldı. İBB Ak Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, “Hain darbe girişiminde bu caddede, İstanbul’da ve Türkiye genelinde şehit düşen vatandaşlarımızın aziz hatırası burada yaşatılacak” dedi. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul genelinde hayatını kaybeden 95 kişinin isimleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki dev panoda yaşatılıyor.

(FOTOĞRAF)
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@