Hakim İlhan Karagöz tutuklandı (1)

HAKKINDA tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nin Hakimi İlhan Karagöz Bursa'da tutuklandı. Hakim İlhan Karagöz mahkemedeki ifadesine hakkındaki suçlamaları reddederek, "Benim kesinlikle...

Haberler 22.07.2016, 18:27
Hakim İlhan Karagöz tutuklandı (1)
HAKKINDA tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nin Hakimi İlhan Karagöz Bursa'da tutuklandı. Hakim İlhan Karagöz mahkemedeki ifadesine hakkındaki suçlamaları reddederek, "Benim kesinlikle iddia edildiği gibi silahlı terör örgütüne üyeliğim ve 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' gibi bir eylemim yoktur" dedi.

Bursa 3. Sulh Ceza Hakimliği, "Cebir, şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya kaldırmaya veya bu düzen yerine başka düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasının önlemeye teşebbüs " ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından İlhan Karagöz'ün tutuklanmasına karar verdi.

BALYOZ BİLİRKİŞİ DAVASI'NIN REDDİNE KARAR VERMİŞTİ

Hakim Karagöz, Balyoz Davası'nda delil kabul edilen 19 CD ile ilgili eksik ve yanlı bilirkişi rapor hazırladıkları iddia edilen hakkında yakalama kararı bulunan TÜBİTAK eski 3 çalışanının yargılandığı davanın 4 Temmuz'da reddine karar vermiş, 572 sayfalık gerekçe yazmıştı.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@