Genelkurmay Başkanı Akar: Asker elbisesi giymiş yılanlar

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, darbeci askerlerin bombaladığı 50 özel harekat mensubunun şehit olduğu Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti.

Haberler 24.07.2016, 16:39 24.07.2016, 18:04
Genelkurmay Başkanı Akar: Asker elbisesi giymiş yılanlar
Mehmet DEMİR/GÖLBAŞI (Ankara), () - GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, darbeci askerlerin bombaladığı 50 özel harekat mensubunun şehit olduğu Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti. Akar, asker ve polisin arasına hiçbir fesadın giremeyeceğini belirtirken, "Bu rezilliği, kepazeliği yaşatanlar Türk silahlı Kuvvetleri mensubu olamazlar. Asker elbisesi giymiş yılanlar, çıyanlar, teröristlerdir. Türk adaleti önünde en ağır şekilde cezalandırılacaklardır" dedi.

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, kuvvet komutanları ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ile birlikte Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaretinden sonra, darbeci askerlerin füze atıp, uçaklarla bombalaması sonucu 50 özel harekat mensubunun şehit olduğu Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti. Orgeneral Hulusi Akar, kuvvet komutanları ve Bakan Efkan Ala ile birlikte bombalanan merkezin önüne hayatını kaybedenlerin anasına karanfiller bıraktı, dua etti.

BAKAN ALA: VATAN EVLADI OLAMAZLAR

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Özel Harekat Merkezi'ni ziyaretinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
"Asker elbisesi içine girmiş teröristler Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu asker, vatan evladı olamazlar. O elbise içine giymiş peygamber ocağına dahil olmuşlardır. Bunlar, milletin mukaddes gördüğü asker elbisesi giymiş teröristlerdir. Bu kardeşlerimizi şehit etmişlerdir. İmam da dahil olmak üzer 50 özel harekat mensubumuzu füze atarak, uçakla vurarak. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bütün vatandaşlarımıza başsağlığı diliyoruz. Genelkurmay Başkanımızın bu elim, tarif edilemez durum için hem milletimize, bizlere, şahsımızda polis teşkilatımıza, kahraman Özel Harekat polislerimize başsağlığı diliyorum. Biz birlikte çalıştık, çalışacağız. Memleketimize yönelmiş bütün tehlikeleri bertaraf edeceğiz. Milletimizi bölemeyeceklerini anlayanlar, yerleştirdikleri teröristleri harekete geçerek kurumların parçalanmasını amaçladılar, milletin parçalanmasını amaçladılar. Orada da yüzüstü düştüler. Milletimiz, en başta sokakların iradesine sahip çıkarak, bu gidişata, rezilliğe 'dur' dedi.

Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, medyanın demokratik tutumları topyekun bu rezilliğe karşı durdu, Bu darbe girişimini layık olduğu tarih çöplüğüne attı. Türk Silahlı Kuvvetleri, polis teşkilatı, jandarma teşkilatı ile bütün unsurları ile bir aradayız. Burayı ziyaret etikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Hep birlikte memleket için çalışacağız. Türk silahlı kuvvetlerimize teşekkür ediyorum."

GENELKURMAŞ BAŞKANI AKAR: ASKER ELBİSESİ GİYMİŞ YILANLAR

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ise konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti devletinin her boyutuyla dimdik ayakta olduğunu söyledi. Akar, konuşmasında şöyle dedi:
"Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta içinde kendisine verilen vazifeleri kullanmak suretiyle en iyi şekilde yapmak amacında. Elim bir acı olay yaşatıldı milletimize, silahlı kuvvetlerimize. Bu rezilliği, kepazeliği yaşatanlar Türk silahlı Kuvvetleri mensubu olamazlar. Asker elbisesi giymiş yılanlar, çıyanlar, teröristlerden. Bunlar Türk adaleti önünde en ağır şekilde cezalandırılacaklardır. Bunun çok güzel örneklerini doğuda, güneydoğuna gösterdikleri gibi, aynı şekilde kararlılıkla çalışmak suretiyle ülkemizin, milletimizin güvenliği için çalışmayı sürdürecek. Asker ve polisin arasına hiçbir fesat giremeyecek. Omuz omuza bize verilen görevi en iyi şekilde yapacağız. İnadına birbirimize sarılacağız. Biz polisimiz, askerimizi çok seviyoruz, rolünü çok iyi biliyoruz. Biz askerimizi, polisimizi seviyoruz, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Burada, Doğu'da, Güneydoğu'da hayatını kaybeden tüm şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifalar, anne babaları başta olmak üzere tüm aile bireylerine sabırlar diliyorum. Ülkemizin geleceği için bu teröristlere karşı elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Mağdur ve mahzun milletimiz başta olmak üzere hepinizi saygıyla selamlıyorum."

Genelkurmay Başkanı daha sonra Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ı makamında ziyaret etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@