Gaziantepli işadamları darbe girişimini kınadı

GAZİANTEP Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Nizip Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası ve İslahiye Ticaret Odası ortak bir bildiri yaparak bir grup asker tarafından darbe girişiminde bulunulmasına tepki gösterdi. Türkiye’de...

Haberler 19.07.2016, 12:27
Gaziantepli işadamları darbe girişimini kınadı
GAZİANTEP Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Nizip Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası ve İslahiye Ticaret Odası ortak bir bildiri yaparak bir grup asker tarafından darbe girişiminde bulunulmasına tepki gösterdi.
Türkiye’de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 oda-borsa olarak 81 ilde ortak açıklama yapıldı. Gaziantep’te de Gaziantep Sanayi Odası’nda bir araya gelen oda ve borsa başkanları, bir grup askerin darbe girişiminde bulunulmasını kınadı. Borsa ve oda başkanları adına basın açıklamasını okuyan GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine milletin engel olduğunu ve halkın demokrasiye sahip çıktığını söyleyerek, şunları dedi:
“Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece birliğimiz ve oda borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk Milleti’nin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur. Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK’nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız.”

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@