Eskişehir'de darağacı kurup Gülen'in maketini astılar

Saadet YÖRÜKÇÜ/ESKİŞEHİR, () - ESKİŞEHİR'de Sağlık- Sen üyeleri, darbe girişimini protesto etmek amacıyla Sağlık İl Müdürlüğü önünde kurdukları darağacında Fethullah Gülen'in maketini astı, ardından da helva dağıttı. Sağlık-...

Haberler 19.07.2016, 15:39
Eskişehir'de darağacı kurup Gülen'in maketini astılar

Saadet YÖRÜKÇÜ/ESKİŞEHİR, () - ESKİŞEHİR'de Sağlık- Sen üyeleri, darbe girişimini protesto etmek amacıyla Sağlık İl Müdürlüğü önünde kurdukları darağacında Fethullah Gülen'in maketini astı, ardından da helva dağıttı.
Sağlık- Sen üyeleri öğle saatlerinde Köprübaşı semtindeki Sağlık İl müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. 'Vatan için nöbetteyiz' yazılı pankart açan Sağlık Sen üyeleri kurdukları darağacına da gömlek ve altında siyah etek giydirdikleri Fethullah Gülen'in maketinin boynuna ip geçirdi. Sağlık- Sen İl Başkanı Hasan Hüseyin Köksal yaptığı konuşmada darbecilere dur dediklerini ve demokrasiye sahip çıktıklarını söyledi. Köksal şöyle konuştu:
"Ülkemiz bir darbe girişimini milletimizin demokrasiye, ülkemize olan sevgisi ve darbecilere karşı cansiperane mücadelesiyle engellemiş, demokrasimizin kazanmasını sağlamıştır. Sağlık- Sen ailesi olarak tüm teşkilatımız ile darbe gecesinden bugüne kadar Eskişehir'de demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımız ile omuz omuza, yan yana saf tutarak demokrasimizden yana safımızı bir kez daha ortaya koyduk. Bu hain ve alçak girişime katılan, yardımcı olan, destekleyen bütün hainler hukuk içinde hak etiği cezaya çarptırılmalıdır. Bu darbe girişiminin bütün uzantıları tespit edilerek gereği yapılmalıdır."
Basın açıklamasının ardından Sağlık- Sen İl Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, Fethullah Gülen'in maketinin altındaki tabureyi ayağıyla ittirdi. Gülen'in maketi darağacındaki ipte asılı kaldı. Sağlık- Sen üyeleri basın açıklamasına katılanlara ve yoldan geçen vatandaşlara helva dağıttı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@