Eski rektör ve öğretim üyelerine, Kıbrıs gazisinden tepki

DARBE girişimi sonrası gözaltına alınan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile 7 öğretim üyesi, bu sabah adliyeye sevk edildi. Öncesinde sağlık raporu için hastaneye getirilen eski rektörle...

Haberler 22.07.2016, 12:48 22.07.2016, 14:24
Eski rektör ve öğretim üyelerine, Kıbrıs gazisinden tepki
DARBE girişimi sonrası gözaltına alınan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile 7 öğretim üyesi, bu sabah adliyeye sevk edildi. Öncesinde sağlık raporu için hastaneye getirilen eski rektörle öğretim üyelerine, Kıbrıs gazisi 62 yaşındaki Mahmut Ulu, yuh çekerek tepki gösterdi.
Çanakkale'de, darbe girişimi sonrası iki gün önce gözaltına alınan, eski ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, kardeşi Vedat Laçiner, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Yavuz, ÇOMÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden Yrd. Doç. Dr. Halil Şimşek, eski rektör yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Ateşoğlu, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Özdemir, Eğitim Fakültesi'nden Prof. Dr. Aziz Kılınç ve Çanakkale Teknik Bilimler Yüksekokulu eski müdürü İbrahim Türkyılmaz, bugün adliyeye sevk edilmeden önce sağlık raporu için Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi. ÇOMÜ eski Rektörü Sedat Laçiner ile 7 öğretim üyesinin bulunduğu gözaltı aracının hastaneden çıkışı sırasında hastane bahçesindeki kafede oturan Kıbrıs gazisi Mahmut Ulu ve bir grup vatandaş 'yuh' diye bağırdı. Kıbrıs Gazisi Mahmut Ulu, "Yuh paralelciler sizi. Yuh! Bu memleketin gazisiyim ben. Adi herifler. Yazıklar olsun. Terbiyesiz herifler. Allah belanızı versin" diyerek tepki gösterdi.
'İDAM İSTİYORUZ'
Ardından gazetecilere bir açıklama yapan Kıbrıs gazisi Mahmut Ulu, "Ben bu topraklar için hayatımı her zaman ortaya koyarım. Bugün de koyarım, yarın da koyarım. Batan geminin askeriyim. Kıbrıs Barış Harekatı gazisiyim. Bu vatan için herkes canın verecek kapasitededir. Bu şerefsizlere hiç kimse yer vermesin. Bu milletten istediğim, bayrağımıza, milletimize sahip çıkalım. Ben her zaman bu vatan için kendimi vatandaş olarak ortaya koymuş bir adamım. Cumhurbaşkanımızdan idam istiyoruz. İdamın gelmesini istiyoruz. İdam olması şart" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@