Erzurumlu 'Demokrasi Şehidi' Oğuzhan Yaşar son yolculuğuna uğurladı

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz'da ki başarısız darbe girişimi sırasında Ankara'da yaralanan ve 3 Ağustos'ta ölen 'Demokrasi şehidi' Oğuzhan Yaşar'ı, son yolculuğuna Erzurum'da yaklaşık 5 bin kişi uğurladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ,...

Haberler 05.08.2016, 13:49 05.08.2016, 20:23
Erzurumlu 'Demokrasi Şehidi' Oğuzhan Yaşar son yolculuğuna uğurladı
FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz'da ki başarısız darbe girişimi sırasında Ankara'da yaralanan ve 3 Ağustos'ta ölen 'Demokrasi şehidi' Oğuzhan Yaşar'ı, son yolculuğuna Erzurum'da yaklaşık 5 bin kişi uğurladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, şehit babası ile birlikte ağlayarak, "Dimdik ayaktayız. O zalimlere gününü göstereceğiz. En ağır biçimde cezalarını vermeye de Allah'ın izni ile muktedir olacağız" dedi.

Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde uçaklardan atılan bombalarla başından ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede 3 Ağustos günü şehit olan 23 yaşındaki Oğuzhan Yaşar'ın cenazesi, annesi Necmiye, babası Ahmet ve kardeşi Kadir Yaşar ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da içinde bulunduğu tarifeli uçakla saat 09.45'de Erzurum'a getirildi. Şehit Yaşar'ın Türk bayrağına sarılı cenazesini havalimanında yakınlarının yanı sıra Ak Parti Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, Orhan Deligöz, Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen ve vatandaşlar tarafından karşılandı.
Polis tören mangası tarafından uçaktan alınarak bir süre omuzlarda taşınan şehit Yaşar'ın cenazesi, konvoy eşliğinde Asri Mezarlığı morguna götürüldü. Oğuzhan Yaşar'ın annesi Necmiye Yaşar, baygınlık geçirdi. Şehit babası Ahmet Yaşar ile kolkola yürüyen Bakan Akdağ, Asri Mezarlıkta ağladı. Darbecileri 'Hain' olarak nitelendiren Baba Ahmet Yaşar, iki evladından birinin şehitlik mertebesine ulaştığını belirtti. Türkiye Cumhuriyeti şimdiye kadar nice şehitler verdiğini, vermeye devam edeceğini anlatan Yaşar, "Onlar zannetti ki Türkiye'yi böyle içten yıkarız. Askerlerimizi silah doğrultmayla, tankla, tüfekle, gizli pusu kurmayla yıldıramazlar. Meydanlara yürüyen Türküyle, Kürdüyle, Lazı, Çerkeziyle parti olarak A, B farketmeden bayrağına milletine sahip çıktı. Eğer o insanlar çıkmasaydı biz bugün burada çoluğumuz çocuğumuzla yaşıyor olamazdık. 20-30 yıl kök salan bu şerefsizi hiç bir zaman hiç kimse affetmez" dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise yaptığı konuşmada, "Oğuzhan kardeşimizin şehadete ermesiyle birlikte tanıştık. Cumhurbaşkanımızla beraber ziyaret etmiştik. Bu memleketin böyle vatanına, milletine, bayrağına bağlı bir milleti oldukça Allah'ın izniyle hangi fitne olursa olsun, hangi rezil, ahlaksız, sefil olursa olsun bu milleti alt edemezler. Bir kere daha Çanakkale'yi yaşadık. Rabbim şehitlerimize rahmet etsin. Onların şefaatlerine bizi nail etsin. Cenab-ı Allah milletimize böyle kötü günleri bir daha yaşatmasın. Millet. nasıl bir millet olduğunu gösterdi. Rabbim şehit ailelerine sabır versin. Elhamdülillah dim dik ayaktayız. Zalimlere de gününü göstereceğiz. En ağır şekilde cezalarını vermeye de Allah'ın izniyle muktedir olacağız" diye konuştu.

5 BİN KİŞİ KATILDI

Şehit Yaşar'ın kent merkezindeki Narmanlı Camisinde cenaze namazını İl Müftü Vekili Celal Büyük kıldırdı. Cenaze namazına Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz, Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9'uncu Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve 5 bin kadar vatandaş katıldı. Şehit Yaşar'ın cenazesi Erzurum'dan toprağa verilmek üzere Şenkaya ilçesine götürüldü.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@