Erol Olçak'ın ismi Hakkari'de bir okula verildi

DARBE girişimi sırasında Boğaz Köprüsü'nde askerlerin açtığı ateşle oğlu ile birlikte yaşamını yitiren reklamcı Erol Olçak'ın ismi Hakkari'de bir okula verildi.

Haberler 27.07.2016, 19:13
Erol Olçak'ın ismi Hakkari'de bir okula verildi
Behçet DALMAZ/HAKKARİ, () - DARBE girişimi sırasında Boğaz Köprüsü'nde askerlerin açtığı ateşle oğlu ile birlikte yaşamını yitiren reklamcı Erol Olçak'ın ismi Hakkari'de bir okula verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşların sokaklara çıkması yönündeki açıklaması sonrası İstanbul'da Boğaziçi Köprüsü'nde darbecilerin karşısına çıkan reklamcı Erol Olçak ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip Olçak şehit edilmişti. Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü de Hakkari'nin Sümbül Mahallesi'nde inşaatı yeni tamamlanan ve 2016-2017 eğitim öğretim döneminde hizmete girecek 16 derslikli okula Erol Olçak'ın isminin verilmesini kararlaştırdı. Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Hakkari Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, darbe girişiminde şehit olan Erol Olçak’ın adı merkeze bağlı Sümbül Mahallesi’nde yeni kurulan 16 derslikli bir okula verildi. Şehit Erol Olçak Ortaokulu adı verilen okulumuz 2016-2017 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak." 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@