Eroğlu: Kılıçdaroğlu'nun mitinge gelmesi memnuniyet vesilesi

Burak GEZEN- Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, () - ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun pazar günü Yenikapı'da yapılacak 'Demokrasi ve Şehitler Mitingine' katılması kararıyla ilgili, "Kılıçdaroğlu'nun...

Haberler 05.08.2016, 19:43 05.08.2016, 20:19
Eroğlu: Kılıçdaroğlu'nun mitinge gelmesi memnuniyet vesilesi

Burak GEZEN- Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, () - ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun pazar günü Yenikapı'da yapılacak 'Demokrasi ve Şehitler Mitingine' katılması kararıyla ilgili, "Kılıçdaroğlu'nun gelmesi mutluluk vesilesidir" dedi.
Çanakkale'de 2 tesisin açılışını yapan ve 11 tesisin temelini atan Veysel Eroğlu, gazetecilerin Kemal Kılıçdaroğlu'nun pazar günü İstanbul'daki mitingi katılma kararıyla ilgili sorusunu yanıtladı. 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinin milletin zaferi olduğunu belirten Eroğlu, pazar günü Yenikapı'daki mitingde sadece Türk bayrağının dalgalanacağını belirtti. Eroğlu, şunları söyledi:
"Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, diğer parti liderlerini de davet etti. İlk önce Sayın Devlet Bahçeli geleceğini ifade etti. Bu gerçekten de büyük memnuniyet verici. Herkesin katkısı var. Gittiğimiz yerlerde bakıyorum kimisi başka, kimisi başka işaret yapıyor. Neticede ikisi de bir arada. Benim sağımdaki bir genç Rabia işareti yapıyor. Solumdaki genç kızımız Bozkurt işareti yapıyor. Böyle manzaralar oldu. Neticede CHP'lisi, MHP'lisi, diğer bütün her türlü anlayıştaki, Alevi'si, Sünni'si, Kürdü Türkü herkes 79 milyon buna karşı çıktı. Tabi bu zaferde herkesin payı var. Bu zafer milletimizin zaferidir. Dolayısıyla oraya siyasi partilerinde gelmesi memnuniyet vermiştir. Sayın Bahçeli kabul etti, daha sonra Sayın Kılıçdaroğlu da önce heyet göndereceğini ifade etmiştir. Sonra Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, kendisini tekrar aradı ve davetini iletti. Bu sabah kendileri bir toplantı yaptılar. Öğlene doğru bize de haber geldi, katılacaklar. Biz bundan çok memnuniyet duyduk. Kılıçdaroğlu'nun gelmesi mutluluk vesilesidir. Sayın Kılıçdaroğlu şahsında bütün CHP'lilere teşekkür ediyoruz. Bütün MHP'lilere, katılacak bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz."
Bakan Eroğlu, Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Binali Yıldırım ile bugün yaptığı telefon görüşmesinde, Yenikapı'da dev bir Atatürk posteri olmasını istediği ve bundan daha büyük bir afiş ya da posterin yer almaması gerektiğini söylediği konusunda ise, "Tabi o konuda Sayın Başbakanla ne konuştu bilmiyorum. Zaten parti bayrakları olmayacak, şanlı bayrağımız olacak. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@