Erciyes Zafer Kurultayı OHAL nedeniyle iptal edildi

ERCİYES Zafer Kurultayı Tertip Komitesi Başkanı Necip Dinçer, 6-7 Ağustos 2016 tarihihde yapılması planlanan Erciyes Türk Kurultayı’nın, OHAL kapsamında iptal edildiğini bildirdi.

Haberler 26.07.2016, 14:48
Erciyes Zafer Kurultayı OHAL nedeniyle iptal edildi
Cafer ZENGİN/KAYSERİ, () - ERCİYES Zafer Kurultayı Tertip Komitesi Başkanı Necip Dinçer, 6-7 Ağustos 2016 tarihihde yapılması planlanan Erciyes Türk Kurultayı’nın, OHAL kapsamında iptal edildiğini bildirdi. Dinçer, daha önce kurultaya katılacaklarını duyuran ancak sonra katılmayacaklarını belirten MHP’nin 4 genel başkan adayını da eleştirdi. 

Erciyes Türk Kurultayı Tertip Komitesi Başkanı Necip Dinçer, düzenlediği basın toplantısında kurultayın ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle iptal edildiğini söyledi. Dinçer, şöyle konuştu:

"Yapacağımız Erciyes Türk Kurultayı, Türkiye’nin içinde bulunduğu olağanüstü hallerden dolayı iptal etmemizin, yapmamamızın, ülkedeki emniyet açısından karışıklığa sebebiyet vermemek, yani emniyete fazla yük getirmemek için uygun olacağı söylendi."

Ülkücülerin, yeniden şahlanıp ülkeyi hak ettiği noktalara taşımak için mücadele etmesi gerektiğini söyleyen Dinçer, şöyle devam etti:
"Bize bu sene kurultayı yasak ettiler. Değerli Türk milliyetçilerine sesleniyorum, bu bizim direncimizi arttırsın. Demek ki dün söylediğimiz gibi bu ülkenin sahibi yok. Bizler tekrar daha güçlü şekilde derlenip, toparlanıp, bu ülkenin yeniden yönetimine talip olmak için yeniden Erciyes Zafer Kurultayını yapmak için, Türk milletinin şahlanışı için bu uğurda mücadele etmeliyiz."

Kurultayın iptal edilme gerekçesinin OHAL olmadığını, altında başka bir gerçeğin yattığını öne süren Dinçer, “MHP yönetimi, Erciyes’te 100 binlerin üstünde kişinin toplanacak olmasından rahatsızlık duydu'' dedi. 

MHP GENEL BAŞKAN ADAYLARINA TEPKİ

Dinçer, bir süre önce basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkan adayları; Koray Aydın, Meral Akşener, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ’ın, önce kurultaya katılacaklarını söylediklerini ancak, daha sonra kendilerinden habersiz basın toplantısı düzenleyerek kurultaya güvenlik gerekçesiyle katılmayacaklarını açıklamalarına da tepki gösterdi. Dinçer, bu durumu saygısızlık olarak nitelendirdi. Dinçer, şöyle devam etti:

"Devlet beyin, karşısına 4 kişi genel başkan adayı oldu. Kurultay hazırlıkları bitmişti. Çadırlar kurulmuştu. Ben Tertip Komitesi Başkanıyım, 4 genel başkan adayını davet etmedim. Buna rağmen bunlar toplandı basın açıklaması yaptı. Dediler ki; 'Biz Erciyes Zafer Kurultayı’na katılacağız.' Herkes katılabilir. MHP Genel Başkanı Devlet Bey hariç. Bu kurultaya herkes katılabilir. Çünkü herkesin kurultayı. Devlet bey neden gelemez, iptal ettiği için gelemez. Bu genel başkan adayları, topladılar basın açıklaması yaptılar ve kurultaya katılacaklarını açıkladılar. Misafirdir hoş geldin, biz de hazırlıkları yaptık. Bunlar için uğraşırken arkasından 'Biz Erciyes’e katılmayacağız' diye basın açıklaması yaptılar. Bunu saygısızca buluyorum. Biz MHP’nin genel başkanı Başbuğ Türkeş’ten gördük nezaketi, gönül almayı, kibarlığı."

"7 AĞUSTOS'TA BİZ BİR TAŞIN ÜSTÜNDE YİNE ERCİYES'TE OLACAĞIZ"

Kurultayı bu yıl yapmayacaklarını ancak gelecek yıl 1 milyonluk sayılara ulaşmak için de çalışacaklarını kaydeden Erciyes Zafer Kurultayı Tertip Komitesi Başkanı Necip Dinçer,şöyle devam etti:
"Kurultay bu yıl yok ama biz yine 7 Ağustos’ta taşın üstünde kurultay ruhunu anmak için Erciyes’te olacağız. Ozan Arif, İsmail Türüt, Esat Kabaklı da herhalde katılacak. Bir taşın üstünde oturarak, Türk kurultayı fikrini kendi içimizde yaşatarak yad edeceğiz. Bu bir çağrı değil, biz sadece kurultay ruhunu, buruk ruhu yaşamak için 7 Ağustos’ta orada olacağız."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@