Erbaa'da '7'den 70'e İstiklal Marşı' klibi

TOKAT'ın Erbaa ilçesinde İstiklal Marşı'nın TBMM'de kabul edilişinin 95'inci yıldönümünde Fatih Anadolu Lisesi tarafından '7'den 70'e İstiklal Marşı' isimli bir klip hazırlandı.Aralarında öğrenciler,...

Haberler 12.03.2016, 17:13
Erbaa'da '7'den 70'e İstiklal Marşı' klibi
dha -TOKAT'ın Erbaa ilçesinde İstiklal Marşı'nın TBMM'de kabul edilişinin 95'inci yıldönümünde Fatih Anadolu Lisesi tarafından '7'den 70'e İstiklal Marşı' isimli bir klip hazırlandı.

Aralarında öğrenciler, esnaf, sanatkarlar ve kamu görevlilerinin bulunduğu klipte 25 kişi rol aldı. Rol alanlardan her birinin İstiklal Marşı'nı okuduğu klip Erbaa'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin gösterildiği mekanlarda çekildi. Çekimleri yaklaşık on gün süren klip Erbaa Belediyesi Kültür Müdürlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler biriminin desteğiyle hazırlandı. Fatih Anadolu Lisesi tarafından Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda gösterilen klip daha sonra sosyal medyada yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı.

"BİRÇOK İNSAN ROL ALDI"
12 Mart'ta farkındalık oluşturacak bir etkinlik yapma düşüncesiyle yola çıktıklarını ifade eden Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Durmuş Sezgin yaptığı açıklamada ''12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programı bağlamında farklı bir çalışma yapalım dedik. Klasikleşmiş programlara rağbet etmeyelim farkındalık oluşturacak, insanları daha çok hislendirecek, duygulandıracak bir çalışma yapalım diye planladık. Bu çalışmanın en önemli ayağı klipti. İstiklal Marşımızı yeniden toplumumuzun zihin dünyasına taşımak yeniden bu dirilişi, diriliş duygusunu ihya etmek gibi bir amacımız vardı. Klibimizde öğrencilerimizden, esnafa, memuruna kadar birçok insan oyuncu olarak rol aldı. Ben bu anlamda hepsine teşekkür ediyorum" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@