Elazığ Valisi Zorluoğlu, siyasi partilerin il başkanları ile görüştü

ELAZIĞ Valisi Murat Zorluoğlu, siyasi partilerin il başkanlarıyla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Vali Zorluoğlu, Elazığ’daki siyasi partilerin demokrasiden ve milli iradeden yana tavır aldıklarını söyledi. Türkiye'deki darbe...

Haberler 22.07.2016, 15:02 22.07.2016, 15:05
Elazığ Valisi Zorluoğlu, siyasi partilerin il başkanları ile görüştü
ELAZIĞ Valisi Murat Zorluoğlu, siyasi partilerin il başkanlarıyla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Vali Zorluoğlu, Elazığ’daki siyasi partilerin demokrasiden ve milli iradeden yana tavır aldıklarını söyledi.
Türkiye'deki darbe girişimi ve Olağanüstü Hal uygulaması kararı ardından, AK Parti, MHP, CHP, BBP ve SP il başkanlarıyla toplantıda bir araya gelen Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, siyasi partilerin il başkanlarıyla toplantıda toplantı yaptı. Vali Zorluoğlu durumun normale dönmesini sağlamaya çalıştıklarını belirterek, şöyle dedi:
"Bugün sizlerle bir araya gelmemizin nedeni son gelişmelerle alakalı olarak değerlendirmelerde bulunmak, karşılıklı görüş alışverişiyle memleketin içerisinde bulunduğu bu durumu bir an önce neticelendirerek normalleşmesine katkıda bulunmaktır. Hepinizin malumu ülkemiz 15 Temmuz akşamı çok büyük bir alçaklıkla karşı karşıya kalmıştır. Malum darbe teşebbüsü halkımızın dik duruşu, Cumhurbaşkanı ve hükümetimizin kararlı hareket etmesi, TBMM’de bulunan bütün siyasi partilerin bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesiyle kısa süre içerisinde akamete uğratılmıştır. Bunun ardından darbe girişiminin içerisinde bulunanlar, destek verenler ve irtibatlı olanlarla ilgili soruşturma süreçleri başlatılmıştır. TBMM’de grubu olan ve olmayan bütün siyasi partilerin darbeye karşı duruşları halkımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. Mecliste verilen bu birlik görüntüsü dalga dalga tüm ülkemize yayılmış, Elazığ’da da bütün siyasi partilerimiz sürecin başından itibaren darbeye karşı bir tavır ortaya koymuşlardır." 
Toplumun bütün kesiminden, bütün inanç, yapı ve siyasi partilerden insanların, darbe karşıtı gösterilere destek verdiğini anlatan Vali Zorluoğlu, şöyle konuştu:
"Toplumun bütün kesiminden, bütün inanç yapılarından insanlar her gün Elazığ’da demokrasi meydanında bir araya gelerek tavırlarını ve kararlılıklarını sergilemektedir. Elazığlılar malum girişimin ilk anından itibaren öncelikle Valiliği korumak için meydana toplandılar. Bu sebeple ben Elazığ halkına şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah çok kısa  süre içerisinde bu badireyi tamamen atlatmış oluruz. Bu arada hükümetimiz tarafından OHAL kararı alınmış ve bu karar TBMM’den geçmiştir. Bu sürecin de ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin vurguladığı gibi OHAL uygulaması vatandaşlarımızın günlük yaşantısında herhangi bir olumsuzluğa neden olmayacaktır. Bu durum kesinlikle demokrasiden, hukuk devletinden geriye dönüş anlamına gelmeyecektir. Anayasa ve kanunlarla belirlenmiş vatandaşlarımızın bütün hakları korunacak ve hatta daha da ileriye taşınacaktır. Vatandaşlarımızın günlük hayatları 15 Temmuz'dan önce nasıl sürmekteydiyse yine aynı şekilde devam edecektir. OHAL uygulaması merkezde hükümetin taşrada da vali ve kaymakamların bazı hususlarda daha yetkili hale getirildiği bir uygulamadır. Bu süreci yönetirken esas gayemiz bu darbe girişimini yapan ve destekleyenler ile uzantılarını süratle ortaya çıkarmak, darbenin bütün boyutlarını ortaya koyarak sorumlularını cezalandırmak, bir daha bu tür bir girişime tevessül edilmeyecek şekilde gerekli bütün tedbirleri almaktır. Bu süreçte siyasi partilerimizle zaman zaman bir araya gelerek bilgi paylaşımı yapacağız ve inşallah el birliği ile ülkemizin normalleşmesini sağlayacağız."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@