"Duşakabinoğulları"nın kahramanı da açığa alındı

DENİZLİ'de darbe girişimi sonrası Pamukkale Üniversitesi'nde açığa alınan 43 akademik ve idari personel arasında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'nın dayısı Prof. Dr. Ali Keskin ile bir dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın,...

Haberler 22.07.2016, 18:29
"Duşakabinoğulları"nın kahramanı da açığa alındı
DENİZLİ'de darbe girişimi sonrası Pamukkale Üniversitesi'nde açığa alınan 43 akademik ve idari personel arasında Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'nın dayısı Prof. Dr. Ali Keskin ile bir dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, tarihteki Türk devletlerini temsil eden kıyafetler giyen askerlerle devlet büyüklerini karşılama fotoğrafına yapılan, "Duşabakinoğulları" yorumu ile Tıp Fakültesi Dekanlığı'ndan istifa etmek zorunda kalan Prof. Dr. Hasan Herken'in de olduğu öğrenildi.
Pamukkale Üniversitesi'nde darbe girişimi sonrası 13 dekanın istifa etmesinin ardından üniversite yönetimi 43 akademik ve idari personeli, devletin ve kurumun güvenliği gerekçesiyle açığa aldı. Pamukkale Üniversitesi'nde açığa alınan kişiler arasında dikkat çeken isimler bulunuyor. Üniversitede bir dönem rektör yardımcılığı ve Tıp Fakültesi Dekanlığı yapan ve Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'nın dayısı olan Prof. Dr. Ali Keskin açığa alınanların arasında en dikkat çeken isim oldu. Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri'nin eski Başhekimi Prof.Dr. Uğur koltuksuz da açığa alındı.
ESKİ DEKAN DA AÇIKTA
Daha önce yaşanan "Duşakabinoğulları" esprisi nedeniyle Tıp Fakültesi Dekanlığı'ndan istifa etmek zorunda kalan Prof. Dr. Hasan Herken de açığa alındı. Prof. Dr. Herken, geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı Saray'da karşıladığı törende, tarihteki Türk devletlerini temsilen yer alan askerlerden birinin kıyafeti için "Şu bornozla fotoğrafı olan kişi hangi beyliği temsil ediyor?" paylaşımını yapmış, bir başka sosyal medya kullanıcısı ise paylaşımın altına, "Duşakabinoğulları" yorumunu yapmıştı.
Paylaşıma gelen tepkiler üzerine Prof.Dr. Herken, dekanlıktan istifa etmek zorunda kalmıştı. Pamukkale Üniversitesi'nde FETÖ soruşturması kapsamında eski Rektör Yardımcısı ve eski Yapı İşleri Daire Başkanı Prof.Dr. Hasan Kaplan, Cumhurbaşkanlığı'na böcek konulması soruşturmasında paralelcileri usulsüz olarak TÜBİTAK'a almakla suçlanan Prof.Dr. Osman Kulak, Teknokent Müdürü Doç. Dr. Hasalettin Deligöz, Mühendislik Fakültesi eski Dekanı Prof.Dr. Muzaffer Topçu, Tavas Meslek Yüksekokulu eski Müdürü Doç. Dr. Kudret Gezer, Prof. Dr. Emin Mete ve Prof. Dr. Nazım Usta'nın da açığa alındığı öğrenildi.

FOTOĞRAFLI  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@