Düğün gecesi gelinlik ve damatlıkla demokrasi nöbeti tuttular

Yaprak KOÇER/SAMSUN, () - SAMSUN'da öğretmen çift dün gece düzenlenen düğünle dünya evine girdikten sonra gelinlik ve damatlıkla, Cumhuriyet Meydanı'ndaki 'Demokrasi Nöbeti'ne katıldı. Gelin ve damadı görenler çifte büyük ilgi gösterdi. Türk...

Haberler 21.07.2016, 12:31
Düğün gecesi gelinlik ve damatlıkla demokrasi nöbeti tuttular

Yaprak KOÇER/SAMSUN, () - SAMSUN'da öğretmen çift dün gece düzenlenen düğünle dünya evine girdikten sonra gelinlik ve damatlıkla, Cumhuriyet Meydanı'ndaki 'Demokrasi Nöbeti'ne katıldı. Gelin ve damadı görenler çifte büyük ilgi gösterdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun darbe girişiminde bulunmasının ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Samsun'da da başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' Cumhuriyet Meydanı'nda 6 gündür devam ediyor. Canik Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sınıf öğretmeni olan Sadet Tığlı Erden ile okulun müdür yardımcısı olan Aydın Erden, dün gece Canik Kültür Merkezi'ndeki düğünle dünya evine girdikten sonra Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan 'Demokrasi Nöbeti'ne katıldı. Öğretmen çift, gelinlik ve damatlıkla darbe girişimini protesto etmek için meydana geldi. Meydandakiler gelin ve damadı görünce alkışladı.
Darbe girişimini protesto etmek için geldiklerini söyleyen Aydın Erden, "Darbe girişiminin ardından eşimle birlikte her gece Cumhuriyet Meydanı'na gelerek nöbete katıldık. Düğün günü de nöbete devam etmeye karar verdik. Düğün merasimimizin ardından yakınlarımızla beraber konvoy halinde Canik'den Cumhuriyet Meydanı'na geldik" dedi.

Sadet Tığlı Erden ise "Türkiye her şeyden önemli. Biz de eşimle Ülkemiz için demokrasi için her gece meydandaydık. Düğün günümüzde de gelmek istedik. Düğünden sonra da gelmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@