Dışişleri'nden Somali'deki terör saldırısına kınama

 ANKARA, () - DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Somali'de Mogadişu Havalimanı'ndaki Amısom Üssü'ne yönelik gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak, "Türkiye, Somali'nin barış, istikrar ve refahına yönelik gayretlerini kararlılıkla...

Haberler 26.07.2016, 16:20
Dışişleri'nden Somali'deki terör saldırısına kınama

 ANKARA, () - DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Somali'de Mogadişu Havalimanı'ndaki Amısom Üssü'ne yönelik gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak, "Türkiye, Somali'nin barış, istikrar ve refahına yönelik gayretlerini kararlılıkla sürdürmeye ve bu yöndeki uluslararası çabaları desteklemeye devam edecektir" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Somali'deki terör saldırısına ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle: "Somali'nin başkenti Mogadişu Havalimanı yakınındaki Afrika Birliği Somali Misyonu (AMISOM) üssüne yönelik olarak bu sabah (26 Temmuz) bombalı iki araçla intihar saldırısı düzenlendiği ve saldırıda ilk belirlemelere göre aralarında AMISOM askerlerinin de bulunduğu 10'a yakın kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Ülkede güvenlik ve istikrarın tesisi için fedakârca çalışan uluslararası görev gücüne yönelik bu terör saldırısını kınıyor ve lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Türkiye, Somali'nin barış, istikrar ve refahına yönelik gayretlerini kararlılıkla sürdürmeye ve bu yöndeki uluslararası çabaları desteklemeye devam edecektir."

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@