Denizli Emniyeti'nde ikinci FETÖ dalgası: 50 polis açığa alındı

DENİZLİ'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında şube müdürleri ile komiserlerinde bulunduğu 50 polis açığa alındı. Açığa alınanlar arasında geçen hafta Kale İlçesi'nde FETÖ yurtlarına operasyon düzenleyen bir baş polisinde...

Haberler 04.08.2016, 21:59
Denizli Emniyeti'nde ikinci FETÖ dalgası: 50 polis açığa alındı
DENİZLİ'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında şube müdürleri ile komiserlerinde bulunduğu 50 polis açığa alındı. Açığa alınanlar arasında geçen hafta Kale İlçesi'nde FETÖ yurtlarına operasyon düzenleyen bir baş polisinde bulunduğu öğrenildi.
Denizli Emniyet Müdürlüğü'nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce müdür, emniyet amiri ve komiser yardımcılarının da aralarında bulunduğu toplam 63 polis açığa alınmıştı. Bunlardan gözaltına alınan 6 müdür, 3 emniyet amiri ve 3 komiser yardımcısı sevk edildikleri adliyede tutuklanmıştı.
Emniyet Müdürlüğü'nde ikinci FETÖ/PDY dalgasında ise bugün aralarında şube müdürleri, komiser yardımcılarının da bulunduğu toplam 50 polis daha açığa alındı. Açığa alınanların içinde Kale İlçesi'nde ihbar üzerine FETÖ yurtlarına operasyon düzenleyip, 6 kişiyi gözaltına alan ve yurtların kazan dairesinde askeri kamuflaj ile yakılmış kitaplar ile belgeler ele geçiren bir başpolisinde bulunduğu bildirildi.
Öte yandan Denizli'de tüm kamu kurumlarında açığa alınan kişi sayısı 1170'e ulaşırken, 88 kişi de tutuklandı. Tutuklanan hakim ve savcı sayısı 14 olurken, firarda olan 9 hakim ve savcı için de yakalama kararı çıkarıldı. Denizli İl Ticaret Müdürü Abdullah Hasyıldırım, Tapu Kadastro Müdürlüğü'nden 2 müdür ile 2 mühendis ve 5 personel görevlerinden ihraç edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@