Demokrasi Nöbeti'ne, Alman genç kız da destek verdi

DARBE girişiminin ardından Kayseri Cumhuriyet Meydanı'ndaki sürdürülen 'Demokrasi Nöbeti'ne Türk arkadaşı ile birlikte katılan Alman 23 yaşındaki Stefanie Strobel de başına, üzerinde 'Türkiye' yazılı bant bağlayarak bu coşkuya...

Haberler 01.08.2016, 11:26
Demokrasi Nöbeti'ne, Alman genç kız da destek verdi

DARBE girişiminin ardından Kayseri Cumhuriyet Meydanı'ndaki sürdürülen 'Demokrasi Nöbeti'ne Türk arkadaşı ile birlikte katılan Alman 23 yaşındaki Stefanie Strobel de başına, üzerinde 'Türkiye' yazılı bant bağlayarak bu coşkuya ortak oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki FETÖ/PDY üyelerinin 15 Temmuz'da gerçekleştirdikleri darbe girişiminden 16 gün geçmesine rağmen, meydanlardaki 'Demokrasi Nöbetleri' coşkuyla sürüyor. Meydanı dolduran kadın, erkek, yaşlı, genç herkes, ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandırarak, ses sisteminden yayınlanan türkülere ve mehter marşlarına eşlik etti. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kurulan sahneye çıkarak, 16 günden bu yana meydanları boş bırakmayan binlerce kişiye teşekkür ederek, Demokrasi Nöbeti'nin halkla birlikte bir şölen havasında sürdüğünü, hafta sonuna kadar da bu nöbetlerin devam edeceğini bildirdi. İl Müftüsü Doç.Dr. Şahin Güven de, darbe girişiminde bulunanların en ağır biçimde cezalandırılacağından şüphesi olmadığını ifade ederek, şehitler için dua etti.

ALMAN GENÇ KIZ DA DEMOKRASİ NÖBETİ

Almanya'da özel bir kuruluşta işçi olarak çalışan Kayserili 25 yaşındaki Abdullah Ergin de bilgisayar uzmanı Alman kız arkadaşı 23 yaşındaki Stefanie Strobel ile 'Demokrasi nöbetine' katıldı. Başına, üzerinde 'Türkiye' yazılı bant bağlayan Alman genç kız, Türk halkının demokrasi için nasıl bir mücadele verdiğini anlamaya çalıştığını söyledi. Strobel, darbe girişimi sırasında 250'ye yakın insanın yaşamını yitirmesine çok üzüldüğünü de kaydetti. Alman genç kız, daha sonra eline aldığı Türk bayrağını sallayarak coşkuya ortak oldu.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@