Darbeci kurşunlarının hedefi olan Cengiz Hasbal son yolculuğuna uğurlandı

Güven Usta-Cemal KÖYÜK/İSTANBUL, () 15 Temmuz darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü'nde darbecilere karşı direnirken vücuduna isabet eden kurşunla yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 19 gün sonra dün hayatını kaybeden Cengiz Hasbal,...

Haberler 05.08.2016, 16:41 05.08.2016, 17:30
Darbeci kurşunlarının hedefi olan Cengiz Hasbal son yolculuğuna uğurlandı

Güven Usta-Cemal KÖYÜK/İSTANBUL, () 15 Temmuz darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü'nde darbecilere karşı direnirken vücuduna isabet eden kurşunla yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 19 gün sonra dün hayatını kaybeden Cengiz Hasbal, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı.

Cengiz Hasbal'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Üsküdar Küplüce Mahallesi'nde bulunan evine getirilerek helallik alındı. Cenaze daha sonra buradan omuzlarda taşınarak tekbirler eşliğinde, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganlarıyla Saray Camii'ne getirildi. Cami avlusunda taziyeleri Hasbal'ın babası Ahmet, annesi Dürdane, eşi Çiğdem ve büyük oğlu Enes kabul etti.

ACILI BABA: "BU VATAN İÇİN ŞEHİT OLDULAR"
Burada basın mensuplarına konuşan acılı baba Ahmet Hasbal, "Yapacak bir şey yok. Ne mutlu bizlere. Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. O gece komşularımızla beraber gittiler. Köprüde ağır yaralandı. 20 gündür yoğun bakımdaydı, dün de Allah'ın rahmetine kavuştu. Allah hepsinden razı olsun, bu vatan için şehit oldular." dedi.

BERAT ALBAYRAK VE ABDULLAH GÜL CENAZEYE KATILDI
Cenaze törenine, başta ailesi olmak üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İl Başkanı Selim Temurci ile çok sayıda vatandaş katıldı.


ABDULLAH GÜL: "BU VATAN BİR KEZ DAHA BÖYLE KURTULMUŞ OLDU"
Abdullah Gül, cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmada, "Cengiz kardeşimiz, 15 Temmuz'da bu milletin bahtını ve geleceğini karartmak için yapılan bir ayaklanmaya 'Hayır' diye sokağa fırlayan, sağına, soluna, arkasına bakmadan koşan ve köprüye giden kardeşlerimizden birisi. Ne yazık ki kurtaramadık, şehit oldu. Mekanı cennet olsun. Bütün ailesine, büyüklerine, eşine, komşularına, tüm
Türk milletine sabır diliyorum" şeklinde konuştu. İnanılmayacak bir gece yaşandığını belirten Gül, vatan, millet, din aşkıyla sokağa fırlayan vatandaşlar sayesinde mücadelenin kazanıldığını vurguladı.
Gül, "Bu vatan bir kez daha böyle kurtulmuş oldu. Hepsine minnet, şükran borçluyuz. Cenab-ı Allah'ın en güzel müjdeleri şehitlerimiz içindir. Ne mutlu ki onlar bu şekilde tertemiz gittiler. Ailesinin acısını teselli edecek de budur. Daima gurur duyacaksınız Cengiz'le. Cenab-ı Allah bu acı günleri bir kez daha göstermesin, bu hainliklerle milletimizi bir kez daha karşı karşıya
getirmesin." ifadesini kullandı.

KÜPLÜCE MEZARLIĞI'NA DEFNEDİLDİ
Cuma namazı sonrası Cengiz Hasbal için kılınan cenaze namazını, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran kıldırdı. Hasbal'ın cenazesi, Küplüce Mezarlığı'na defnedildi.
(FOTOĞRAF)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@