Darbe şehitleri için Silopi'de Kürtçe mevlit okutuldu

Mehmet Selim YALÇIN / SİLOPİ(Şırnak), () - ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde, Kızılay Silopi Şubesi tarafından, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenler için Kürtçe mevlit okutuldu. Türk Kızılayı Silopi Şubesi, darbe...

Haberler 24.07.2016, 16:32 24.07.2016, 18:06
Darbe şehitleri için Silopi'de Kürtçe mevlit okutuldu

Mehmet Selim YALÇIN / SİLOPİ(Şırnak), () - ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde, Kızılay Silopi Şubesi tarafından, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenler için Kürtçe mevlit okutuldu.
Türk Kızılayı Silopi Şubesi, darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden Ankara Küçükesat Kızılay Şube Başkanı Serhat Önder ile darbe şehitleri için mevlit okuttu. Vali Kamil Acun Külliyesi'nde, demokrasi şehitleri için düzenlenen program, Kuran-ı Kerim okunmasının ardından, Kürtçe mevlit ile devam etti. Mevlidin ardından katılımcılara yemek ikram edildi.

15 Temmuz darbe girişimini, Türk Kızılayı olarak kınadıklarını ifade eden Kızılay Silopi Şube Başkanı Kemal Türkan, "Türk Kızılayı Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder şehit oldu. Darbe girişiminde şehit olan herkesi rahmetle anıyoruz. Bu nedenle tüm şehitlerimiz için mevlit okuttuk, ruhları şad olsun" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@