Dağda nefes kesen kurtarma operasyonu

DENİZLİ'nin Babadağ İlçesi'ndeki, 1700 metre yükseklikte bulunan Babadağ Yaylası'nda, solunum sıkıntısı çeken ve kısmi felç geçiren 77 yaşındaki Mehmet Birsen, AFAD ve UMKE ekiplerinin saatler süren operasyonu sonucu kurtarıldı. Geçen...

Haberler 25.07.2016, 13:50
Dağda nefes kesen kurtarma operasyonu
DENİZLİ'nin Babadağ İlçesi'ndeki, 1700 metre yükseklikte bulunan Babadağ Yaylası'nda, solunum sıkıntısı çeken ve kısmi felç geçiren 77 yaşındaki Mehmet Birsen, AFAD ve UMKE ekiplerinin saatler süren operasyonu sonucu kurtarıldı.
Geçen cumartesi günü, 1700 metre yüksekliğindeki Babadağ Yaylası'nda kalan Mehmet Birsen'in solunum sıkıntısı çektiği ve kısmi felç geçirdiği ihbarı yapıldı. Bölgeye herhangi bir araçla ulaşımın mümkün olmadığı öğrenilmesi üzerine AFAD ve UMKE ekipleri yola çıktı. AFAD ve UMKE ekipleri dağda yaklaşık 6 saat süren tırmanışın ardından Mehmet Birsen'in bulunduğu yaylaya ulaştı. Arazi koşulları havanın kararmasıyla çıkış kadar inişi de zorlu hale getirdi. UMKE ekipleri, Birsen'e ilk sağlık müdahalesini yaylada yaptı. Ardından tedavi için ambulansa taşımak üzere AFAD ve UMKE ekipleri harekete geçti. Gecenin karanlığında zorlu arazi şartlarında yaklaşık 7 saat süren zorlu iniş ardından Birsen, Tavas İlçesi'nin Yahşiler Mahallesi'nde bekleyen ambulansa ulaştırıldı. Birsen'in ambulansla kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesi'nde tedavisi sürüyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@