Cumhuriyet Üniversitesi'nde rektörlük devir-teslimi

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın atamasını yaptığı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi(CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, görevi Prof. Dr. Faruk Kocacık'tan devraldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından CÜ Rektörlüğü'ne...

Haberler 05.08.2016, 19:17 05.08.2016, 20:17
Cumhuriyet Üniversitesi'nde rektörlük devir-teslimi
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın atamasını yaptığı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi(CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, görevi Prof. Dr. Faruk Kocacık'tan devraldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından CÜ Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Alim Yıldız makamda düzenlenen törenle görevi devraldı. Törende konuşan eski Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, 4 yıl içinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Prof.Dr. Kocacık, makamların geçici olduğunu ama hizmetlerin devamlılığının önemli olduğunu belirterek Prof.Dr. Yıldız'a yeni görevinde başarı diledi. Ardından yeni Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız'a cübbesini giydirdi. Rektör Prof. Dr. Yıldız ise Prof.Dr. Kocacık'a hizmetlerinden dolayı çiçek ve plaket verdi.
Rektörlük cübbesini giyerek görevi devralan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, görevi kendisine layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, akademik personele, idari personele, Sivas halkı ve idari yöneticilerine ve temsilcilerine, teşekkür etti. Rektör Yıldız, "Biz şunu biliyoruz, 4 yıl sonra bu görevi belki biz de teslim edeceğiz. Hiçbir makamın kişilere ait olmadığını biliyoruz. Devlette devamlılık esastır. Seçim bitmiştir. Seçimden önce eğer kırgınlık varsa biz onları unuttuk. Özellikle şunu belirtmek istiyorum, Cumhuriyet Üniversitesi ne fethedilecek bir kale ne de savunulacak bir hattır. Cumhuriyet Üniversitesi bir bilim yuvasıdır, bundan sonra da böyle olmasını istiyoruz. Kurumsallaşmayı önemsiyoruz. Kurumsallaşma adına yapacaklarımız var. Seçim öncesinde söylediğimiz şeylerin arkasındayız. Bunları da en kısa zamanda gerçekleştireceğiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@