Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını 4 bin kişi izledi

İlker KILIÇASLAN Ersan ERDOĞAN/MANİSA, () - MANİSA'da, demokrasi nöbetinin 6'ncı gününde yaklaşık 4 bin kişi, meydanda kurulan dev ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamasını canlı olarak izledi. Cumhurbaşkanı...

Haberler 21.07.2016, 09:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını 4 bin kişi izledi

İlker KILIÇASLAN Ersan ERDOĞAN/MANİSA, () - MANİSA'da, demokrasi nöbetinin 6'ncı gününde yaklaşık 4 bin kişi, meydanda kurulan dev ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamasını canlı olarak izledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması bittikten sonra meydana dolduran vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla alkış tuttu.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından her gece Manolya Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar, dün gece de alanı boş bırakmadı. Şehzadeler İlçesi'ndeki Manolya Meydanı'nı dolduran yaklaşık 4 bin kişi, ellerindeki Türk Bayraklarıyla darbe karşıtı sloganlar atıldı. AK Parti İl Başkanlığı'nın girişimiyle meydanda bulunan AK Partililer siyasi sloganlar atmak yerine, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Recep Tayyip Erdoğan', 'Manisa uyuma vatanına sahip çık' sloganları attı. Meydana katılan vatandaşlara Türk Kızılay Manisa Şubesi ve Yunusemre Belediyesi vatandaşlara kek, su ve çay dağıttı.
AK Parti İl Gençlik Kolları üyesi yaklaşık 500 kişilik grup ise Dev Türk Bayrakları ve ellerinde meşalelerle 'Gençlik Darbeye Karşı Kol Kola' yazılı pankartın arkasında sokaklarda yürüyüş yaptı. Eyleme AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, çeşitli oda başkanları ve sivil toplum örgütleri de katılarak destek verdi. Meydanda kurulan sahneye çıkan AK Partili vekil Aydemir, Türkiye'nin en akıl almaz olayını 15 Temmuz gecesi yaşadığını belirterek, "Yaşanan akıl almaz darbeci girişimini milletimiz sokaklara dökülerek milli idaresiyle geri püskürtmüştür. Türkiye artık eski Türkiye değil. Bizler darbelerle büyüyen insanız. Artık yeni Türkiye'ye darbe yapacak insan anasının karnından daha doğmadı. FETÖ denen mikrobun, hoca bozuntusunun havarilerinin yapmaya katlığı darbeye karşı halkımız sokaklarda can verdi. Verilen bu canların ve darbenin hesabı en ağır şekilde kesilecek. Mevcut yasalar bu şahsiyetsiz vatan haini kişilere en ağır cezayı veremiyorsa, en ağır cezayı veren yasayı çıkarmak için ne yapmak gerekiyorsa yapacağız. Onlar gün yüzü göremeden ölecekler" diye konuştu.
AK Partili Aydemir'in konuşmasını ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından televizyonlardaki canlı yayın konuşması meydana kurulan dev ekranda demokrasi nöbeti tutan yaklaşık 4 bin kişiye izletildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sessiz bir şekilde dinleyen vatandaşlar konuşma bittikten sonra Türk Bayraklarını sallayıp "Recep Tayyip Erdoğan" sloganlarını attı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@